Jump to content

Pirotechnika


Recommended Posts

Organizator każdorazowo w zasadach musi wyrazić zgodę na użycie pirotechniki. Brak jasno określonego pozwolenia na użycie materiałów pirotechnicznych oznacza brak takiej zgody.

Do gier dopuszczone są komercyjne granaty rozpryskowe oraz dymne o przeznaczeniu airsoftowym.

Do gier mogą zostać również dopuszczone granaty rozpryskowe oraz dymne wykonane samodzielnie jeśli spełniają następujące warunki:

-Ładunkiem pirotechnicznym w samodzielnie wykonanych granatach/minach muszą być powszechnie dostępne w sprzedaży petardy typu *204 (HxW: 70mmx12).

-Wypełnieniem nie mogą być żadne elementy głęboko-penetrujące (kulki metalowe, szklane itp). Zaleca się stosowanie grochu spożywczego lub kulek asg.

-Korpus granatu musi być wykonany z elementów zapewniających brak ostrych krawędzi po jego fragmentacji (zabrania się używania elementów z tworzywa, np.: rur pcv). Zaleca się stosowanie tub papierowych/tekturowych.

-Samodzielnie wykonane granaty/świece dymne nie mogą emitować w trakcie spalania czynników toksycznych. Zabronione jest wykonywanie granatów/świec dymnych np. z piłeczek pingpongowych.

-Organizator może zażądać demonstracji samodzielnie wykonanej pirotechniki i na tej podstawie zabronić używania jej na imprezie.

Za skutki użycia pirotechniki (w szczególności obrażenia oraz podpalenia) odpowiedzialny jest użytkownik używający materiałów pirotechnicznych.

Użycie pirotechniki powinno być poprzedzone okrzykiem "granat"/"świeca".

Organizator może ograniczyć użycie środków pirotechnicznych jedynie do konkretnych materiałów komercyjnych.

Zarania się łapania lub odrzucania odpalonych ładunków.

Zabrania się podnoszenia i ponownego używania niewybuchów.

Ładunki pirotechniczne można rzucać ręcznie lub miotać za pomocą prostych proc (np. wędkarskich). Ładunek miotany z procy musi być miotany w górę, tak aby jego trajektoria była zbliżona do łuku. Zabrania się miotnia i rzucania ładunków bezpośrednio w graczy w linii prostej.

Ostrzał artyleryjski i moździerzowy:

W/g zasad organizatora

Przy używania dowolnych środków pirotechnicznych obowiązuje zdrowy rozsądek, pamiętajmy, że to tylko symulacja, a środki pirotechniczne mogą wyrządzić realną krzywdę nam i innym uczestnikom.

Materiały pirotechniczne moga być używane jedynie przez osoby powyżej 18 roku życia.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...