Jump to content

sirwiz

Administrator
 • Content Count

  3,799
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  89

Posts posted by sirwiz


 1. @Zdzichu Rączka MA to gra airsoftowa z elementami larpu i tam larpu jest trochę, czasem lepszy, czasem gorszy, ale jest. M.in. dlatego ciężko o jakiś większy brief po grze, bo wielu graczy ma własne cele w grze. W zasadzie tylko ISAF ma określone misje i priorytety, ale realizuje je na larpowcach i jebankowcach więc efekty są różne. Mnie akurat MA bardzo się podoba i wróciłem z niej mega zadowolony, choć jest co udoskonalać na bank.

   

  Z CA wypłynęło podsumowanie, wygrali Czerwoni, czyli żołnierze Frontu Eurazjatyckiego, drudzy ;) byli niebiescy, czyli Sojusz Narodów i partyzanci + kupa zdjęć sponsorowanej walki czołgów. To jest koniec informacji jakie posiadam (+ ta jedna relacja o upolitycznieniu).

   

  @Piotr_v_Bromberg "Mój informator" (ych jak to brzmi ;)) nie mówił o upolitycznieniu w kontekście uczestnictwa ludzi z paszportu, tylko otoczki i skali agitacji politycznej na apelach i w samej grze, co również oddziaływało na rozgrywkę airsoftową. Podobny zarzut słyszałem już rok temu m.in. od Blackwatersów Warszawa, którzy w tym roku wybrali właśnie z tego powodu MA.

   

  W poprzednich latach wiemy jak było, w tym roku  ciągle nie wiemy. @Piotr_v_Bromberg może opowiesz jednak skoro nie ma innych chętnych?

  • Upvote 2

 2. Mnie dziwi absolutny brak jakichkolwiek fotek, czy opisów imprezy, nawet prywatnych na FB. Jedyna recenzja jaka do mnie doszła to to, że impreza airsoftowa była przyzwoita, jednak poziom jej upolitycznienia był tak gigantyczny, że drugi raz już na nią ta osoba nie pojedzie. Ale to był jedyny głos jaki do mnie dotarł. Ktoś, może jednak coś?

  • Upvote 3

 3. 7 godzin temu, AndrzejSum napisał:

  Nie bardzo rozumiem, dedykowana ładowarka czyli? I jeżeli można by, to poproszę o także link do takiej ładowarki.

   

  https://gunfire.pl/product-pol-1152208264-Uniwersalna-ladowarka-Flux-TM-Charger.html <- najtańsza

   

  https://gunfire.pl/product-pol-1152199211-Ladowarka-Redox-BETA-z-zasilaczem.html <-dobry stosunek ceny do jakości

   

  Ładowanie pakietów lipo wymaga mikroprocesorowej ładowarki, która steruje napięciem ładowania i nie dopuści do przeładowania baterii, bo to może skutkować nawet pożarem.

   

   


 4. Złączkę przylutuje dowolny serwis elektroniki lub osoba posiadające podstawowe informacje dotyczące obsługi lutownicy. Przechodząc na DEANSa (T konektor) [https://allegro.pl/listing?string=deans&order=d&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-col-1-2-0222] będziesz miał nie dość, że lepszą i pewniejszą wtyczkę, dodatkowo dostęp do tańszych baterii np. właśnie tego REDOXA, który pasował by i jest dobry i tani. Pamiętaj, że baterie LiPo ładujesz dedykowaną ładowarką, inną niż ta do standardowej baterii dołączonej do repliki.


 5. 50 minut temu, Zet napisał:

   

  Chronowanie jest super i nikt się z tym nie kłóci. Pamiętaj jednak, że jedyne co można osiągnąć limitem fps to zmniejszenie szansy wystąpienia niegroźnych dla zdrowia urazów. Oczy i zęby ochronić się da tylko maską i okularami.

   

  Na BOA z resztą chronowanie jest prawie zawsze, przynajmniej dla replik CQB.

   

  Widzisz i tutaj się różnimy w ocenie, wg. mnie ryzyko dowolnego urazu zmniejsza się wraz z mniejszą energią kulki. I oczywiście trzeba łapać gdzieś zdrową granicę, dla Ciebie jest ona wyżej, dla innych niżej, jednak fizyka jest nieubłagana i kwadrat przy prędkości we wzorze na energię od lat jest w tym samym miejscu. Dodatkowo jest coś takiego jak minimalizowanie ryzyka, nie tylko w airsofcie, ale w biznesie, życiu etc., tutaj też zasady są nieubłagane, mniejsza prędkość  = mniejsze ryzyko. Kolejna rzecz to operowanie li tylko fpsami, które jest błędne, ja od dawna twierdzę, że powinno się operować dżulami (m.in. ze względu na ten magiczny kwadrat we wzorze) bo 350 fps dla kulki 0.2g to = 1.14J, 400 = 1,49J, 450 = 1,88J, a 500 to już 2,32J, jak widać przyrost energii kulki jest znaczny i lepiej obrazuje ewentualne obrażenia, niż marne 50 fpsów. Jednak powtórzę, każdy bawi się jak chce.

  • Upvote 4

 6. Godzinę temu, Bernol napisał:

  Dawno zgubił mi się sens dyskusji. Skoro orgowie chcą wprowadzać dane limity FPS, to niech wprowadzają. Dlaczego ktoś miałby im kazać robić manewry inaczej niż sami chcą?

   

  I tak jest i będzie, nie zamierzamy wprowadzać jakichkolwiek odgórnych limitów.


 7. W mojej ocenie widzimy, nie tylko w BOA, żeby nie było wątpliwości, jednak w całej grupie zwolenników większych limitów. Jednak jeszcze raz powtórzę, każdy bawi się jak chce i w jaki chce sposób z własnymi limitami, byle by zgodnymi z ogólnymi wytycznymi PASG.


 8. I według mojej wiedzy wszystkie te wpisy były poprawione, po zgłoszeniu wątku do administracji. Wszystkie one były niewłaściwe i nosiły znamiona wycieczek personalnych, dlatego zostały podjęte czynności administracyjne, które po około 24h doprowadziły do ich zmiany (14h w wątku na forum + 10h w kalendarzu, z względu na błąd).


 9. @Dudek90 Jaka reszta, być może coś przeoczyłem? Z korespondencji z osobą która zgłosiła te manewry (i słusznie) wynika, że finalna treść posta nie budziła zastrzeżeń. 

   

  Z historii maili i PW wiem, ze 14h po ogłoszeniu kontrowersyjnej treści WSZYSTKO zostało wyedytowane. Rzeczywiście w kalendarzu przez pewien czas była stara treść manewrów, ale wynikało to z braku funkcjonalności forum, która została poprawiona (teraz edycja wydarzenia jest możliwe z poziomu forum, a nie kalendarza i informacje w obu miejscach są tożsame).

   

  Reasumując, administracja kpasg podjęła stosowne działania w celu usunięcia kontrowersyjnych treści, w odróżnieniu od strony przeciwnej.

   

  @Zet "@sirwiz rozumiem, że przed odniesieniem się do Czesława jak do Syriusa zastosowałeś te same metody?"

   

  Nigdzie nie napisałem, że to ta sama osoba, napisałem jedynie o Mieczysławie, ale nożyce się odezwały :)

   

  • Upvote 1

 10. Administracyjnie, wątek FPS jest tutaj.

   

  Teraz osobiście, są znane mi przypadki urazów w BOA, jednak ze względu na restrykcyjną politykę eliminacji każdego kto nie jest po linii partii, wróć administracji BOA i banowaniu go, nie zamierzam ujawniać moich źródeł informacji. Oczywiście, to nie jest tak, że krew leje się strumieniami, jednak twierdzenie Zeta, że urazowość jest identyczna w mojej ocenie jest błędna.

  • Upvote 1

 11. @Czesław miałem napisać Czesław, nie Mieczysław, przepraszam głupia i niepotrzebna złośliwość :)

   

  Dodatkowo konfabulujesz (jak zawsze) BYŁA reakcja administracji na tamte manewry i WSZYSTKIE wątki personalne były usunięte.

   

  @Zet, dziwne bo na fasie spamował profil kpasg jeszcze bardzo długo, aż go zablokowałem, więc jak na coś co ma się gdzieś to ma dziwne podejście, o kolejnych jego alter ego na tym forum (w 100% potwierdzone IP+adres-email + kilka innych informatycznych sztuczek) nawet nie wspominam. Dodatkowo jak rozumiem manewry Bossika to było antagonizowanie, a manewry BOA to spóźniony żart, fajnie czyta się takie himalaje hipokryzji.

   

  Jeszcze raz powtórzę, manewry o których mowa organizowane via KPASG pociągnęły za sobą reakcje administracji i WSZYSTKIE wycieczki personalne zostały usunięte.

   

  O urazowości w BOA nie zamierzam dyskutować, szczególnie w tym temacie, napisałem jedynie "Z tego co mi wiadomo w BOA tak różowo jak twierdzisz z tym brakiem urazowości to nie jest.", ale cóż uderz w stół to nożyce się odezwą. 

   

   

   

  • Upvote 1

 12. 21 minut temu, Czesław napisał:

  Tak czytam i mam pytanie, co złego jest w tym scenariuszu? Na jedno moje pytanie odnośnie urazowości na manewrach BOA (miałeś podać jakieś przykłady) nie odpowiedziałeś, może odpowiesz na to pytanie?

   

  Dla mnie wycieczki personalne na manewrach i "polowanie" w znaczeniu bardzo pejoratywnym na jakiegokolwiek członka społeczności airsoftowej (niezależnie, czy zantagonizowanej, czy nie) wymienionego z ksywy są niesmaczne, widać mamy inna wrażliwość panie Mieczysławie. Dlatego m.in, gdy jeden z użytkowników (nie jak w Waszym przypadku administracja) tego forum założył manewry z wycieczkami personalnymi w stosunku do Was, został natychmiast poproszony o zmianę i taka się dokonała. Jak to świadczy o antagonizowaniu środowiska, to już pozostawiam ocenie każdego we własnym zakresie.

   

  • Upvote 4

 13. Kusza jest bronią cięciwową i podlega rejestracji i pozwoleniu zgodnie z ustawą, o łuku w ustawie nie ma mowy (też paradoks).

   

  Cała sytuacją i opinie "biegłego" wbrew pozorom nie są oderwane od polskich realiów i przepisów (od logiki już tak), co mamy w ustawie:

   

  Cytuj

   

  Art. 8. Pojęcie broni pneumatycznej

  W rozumieniu ustawy bronią pneumatyczną jest niebezpieczne dla życia lub zdrowia urządzenie, które w wyniku działania sprężonego gazu jest zdolne do wystrzelenia pocisku z lufy lub elementu ją zastępującego i przez to zdolne do rażenia celu na odległość, a energia kinetyczna pocisku opuszczającego lufę lub element ją zastępujący przekracza 17 J.

   

   

  Zatem zwykła replika airsoftowa spełnia wszystkie warunki poza 17J, jednak słowem klucz w definicji jest "zdolne do", to, że coś w danym momencie nie wystrzeliwuje pocisku z rzeczoną mocą, nie oznacza, że całość nie jest "zdolna do". 

   

   

  Cytuj

   

  Art. 5. Istotne części broni lub amunicji

  1. Gotowe lub obrobione istotne części broni lub amunicji uważa się za broń lub amunicję.
  2. Istotnymi częściami broni palnej i pneumatycznej są: szkielet broni, baskila, lufa z komorą nabojową, zamek, komora zamkowa oraz bęben nabojowy.
  3. Istotnymi częściami amunicji są: pociski wypełnione materiałami wybuchowymi, chemicznymi środkami obezwładniającymi lub zapalającymi albo innymi substancjami, których działanie zagraża życiu lub zdrowiu, spłonki inicjujące spalanie materiału miotającego i materiał miotający w postaci prochu strzelniczego.

   

   

  "lufa z komorą nabojową" - czy komora hopup spełnia definicję komory nabojowej czy nie? Jako, że ustawa nie ma definicji komory nabojowej, jednak posiada definicję amunicji (naboju) należy domniemywać, że nie.

   

  Cytuj

  2. Ilekroć w ustawie jest mowa o amunicji, należy przez to rozumieć amunicję do broni palnej.
  3. W rozumieniu ustawy amunicją są naboje przeznaczone do strzelania z broni palnej.

   

  Nie ma tutaj słowa o amunicjibroni pneumatycznej, ale jednak ustawa wymienia komorę nabojową z lufą z broni pneumatycznej jako istotną część broni ;), od takie paradoksy tej ustawy, których jest kupa, m.in. jak wspomniana kusza (pozwolenie) łuk, dla każdego od 1 roku życia ;) 

   

  Co do "artykułu", to typowy artykuł pisany przez pseudo "dziennikarza", bo w obecnej sytuacji zyliona portali, "dziennikarzem" może zostać każdy.

  • Upvote 2

 14. Wielkie brawo dla uczestników i organizatorów, było bardzo fajnie.

   

  Szczególne podziękowania dla kolegi kórego udało mi się "nawrócić" dzięki czemu sprowadził gejzer życia oraz dla czujnego Murikańczyka, który zapobiegł samobójczemu atakowi na jego oddział!

   

  Utworzyłem publiczny album (każdy może dodać foto) i wgrałem kilka fotek.

   

  http://www.kpasg.net/gallery/category/7-silwer-wing-4/

   

  • Upvote 4
  • Downvote 1

 15. Auto do 450 fps - 550 fps semi - maks 650 fps bolt
  Auto do 450 fps - maks 500 fps semi/bolt
  Auto do 450 fps - maks 550 fps semi/bolt
  Auto do 450 fps - powyżej semi
  Auto do 480 fps - 550 fps semi - maks fps 650 bolt
  Auto do 480 fps - powyżej semi
  CQB 350
  CQB 400
  Ograniczenia CCS
  Ograniczenia KPCS
  Ograniczenia MCS
  Ograniczenia RED
  Własne ograniczenia fps
   

  • Upvote 3

 16. Wydaje mi się to potrzebne, szczególnie, że zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy kojarzą brak limitów z limitem 450 fps, a tak mamy jasną i klarowną sytuację, obie strony są poinformowane precyzyjnie o panujących zasadach, szczególnie, że brak zasad, równie dobrze może oznaczać strzelanie do siebie z wiatrówek w rosyjskim stylu. Każdy bawi się tak jak chce i dodatkowo jest poinformowany o zagrożeniach lub ich braku i powinien wiedzieć jak się przed nimi zabezpieczyć.

  • Upvote 3

 17. Drogie Panie (wszystkiego najlepszego).

   

  Aby uciąć te jałową i bezproduktywną dyskusję, jak pisałem wcześniej, wprowadziłem jasny i widoczny dla wszystkich prefiks przy tworzeniu wydarzenia dotyczący obowiązujących na manewrach zasad limitów mocy replik. Jest również opcja inny własny limit, więc żadnych ograniczeń odgórnych nie będzie, jednak limit będzie wyeksponowany i tylko od uczestników, zależeć będzie, czy chcą uczestniczyć na danych zasadach, czy nie.

   

  Teraz pytanie do Was, jakie mają być tam opcje.

   

  Auto do 450, maks 500 semi/bolt

  Auto do 450, maks 550 semi/bolt

  Auto do 450, 550 semi, maks 650 bolt

  Auto do 480, 550 semi, maks 650 bolt

  CQB 350

  CQB 400

  Ograniczenia KPCS

  Ograniczenia CCS

  Ograniczenia RED

  Ograniczenia MCS

  Własne (Jakie?) - do samodzielnego wpisania

   

  I pewnie inne, pytanie brzmi jakie, tutaj zwracam się do Was jakie mają być dostępne inne opcje (poza opisanymi samodzielnie) chodzi tylko o wygodę, nie wpisywania zawsze tego samego, bo w wypadkach szczególnych, zawsze będzie można wybrać opcję inne/własne, tak aby nie ograniczać się do sztucznej listy.

   

  • Upvote 2

 18. Abstrahując od tematów kto, komu i z ilu fpsów przywali.

   

  Wprowadziłem pole dodatkowe podczas dodawania wydarzeń.

   

  Limit mocy replik. Domyślna wartość to 450 fps, mamy też opcje brak limitu oraz własne limity (jeśli ktoś ma pomysł na inne dajcie znać, dodam). Informacja taka będzie dodana jako prefiks wydarzenia i tematu na forum i dobrze widoczna. Rozwiązanie jest testowe, jednak mam nadzieję, że działa prawidłowo. Wszelkie błędy, czy niedogodności proszę zgłaszać. Mam nadzieję, że rozwiązanie jest Salamonowe, choć na bank nie zadowoli wszystkich. 

  • Upvote 1
×
×
 • Create New...