• Ogłoszenia

  • sirwiz

   Logowanie   21.10.2016

   W razie braku możliwości zalogowania się, prosimy o skorzystanie z opcji odzyskanie hasła: http://www.kpasg.net/lostpassword/     W razie braku dostępu do starego adresu email prosimy o kontakt email admin@kpasg.net lub poprzez formularz - http://www.kpasg.net/contact/

jan

Użytkownik
 • Zawartość

  961
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  40

O jan

 • Urodziny 06.12.1982

Informacje

 • Repliki
  rzucam kulkami
 • Grupa krwi
  RH666
 • www
  http://wru.org.pl/forum/
 • lokacja
  Toruń W.R.U.
 • zawód
  zamiatam ulice

Ostatnie wizyty

508 wyświetleń profilu
 1. Trochę upraszczając: klameczka jest po to aby właśnie w przypływie zdrowego rozsądku odłożyć długą i oddać strzał z klamki gdy odległości robią się małe, powiedzmy poniżej 10m, gdzieś w budynkach, w okopach, nawet w lesie gdy podszedłeś kogoś blisko. Pewnie niedługo gdzieś na naszym forum doczytasz, że panuje taka kultura 'pif paf', czyli jak zaszedłeś kogoś blisko, to nie oddajesz strzału tylko 'oznajmiasz' mu, że został trafiony. Ja osobiście tego nie lubię i raczej nie praktykuję, wolę właśnie użyć repliki broni krótkiej - wtedy jest jasna sprawa czy nic się nie zacięło, czy faktycznie trafiłeś itp... Aby mieć jednak komfort, że możesz do ludzi strzelać z małych odległości dobrze aby klamka faktycznie miała mało fps. Jeśli Twoja ma do 300 to bardzo dobrze. Mój gaziak ma chyba z 220 i w zupełności to wystarczy aby z kilku metrów pewnie trafić. Pomimo małej mocy, do niego też ładuję kulki 0.28, bo nie chce mi się targać kilku rodzajów i nadal efekt jest zadowalający. Ogólnie to duży + dla Ciebie, że od razu zaopatrzyłeś się w krótką. Reasumując: powyżej 300 fpsów w replice broni krótkiej to na mój gust za dużo ale zdaje się być akceptowalne w środowisku. Ogólnie przyjęliśmy, że w budynkach i na małych dystansach (poniżej kilkunastu metrów) stosujemy repliki poniżej 350fps. Pamiętaj jednak, że w tej kategorii mieszczą się też karabiny, pistolet nie koniecznie musi mieć od razu 349 Piszę o tym bo "Mam glocka 17 i ma około 300" - pojęcie "około" dla niektórych obejmuje 270 ale tez i 330 - nie wiem co Ty tam dokładnie masz.
 2. Tak Ci się teraz wydaje, że wolisz single fire. Szybko zauważysz, że repliki nie są precyzyjne, że ludzie nie przyznają się do trafień (z przeróżnych przyczyn - często po prostu singla nie poczujesz przez mundur, a dźwięku trafienia czyli odbijającej się kuleczki nie odróżnisz od łamanej gałązki). Aby zwiększyć szansę trafienia kogoś zaczniesz używać ognia ciągłego - to jest naturalne. Zgadzam się z Zetem odnośnie masy kulek. Osobiście uważam, że do 400fps+ kuleczki 0.28 - uzyskasz precyzyjniejszy strzał kosztem odrobiny zasięgu. Odnośnie samej mocy... no 'młodsi' gracze uzbrojeni w mocne repliki często są postrzegani przez 'starszych' jako Ci, którzy niedobór umiejętności taktycznych chcą zrekompensować mocą repliki ("skoro nie potrafię ich podejść to chociaż zasypię ich kulkami z bezpiecznej odległości"). Uwierz mi w tym miejscu, że raczej nie chcesz zostać tak zaszufladkowanym bo jednak ASG to sport zespołowy - aby wszyscy się dobrze bawili to musisz mieć z kim strzelać (Ci po Twojej stronie) i do kogo (Ci po przeciwnej stronie). To się toczy najlepiej kiedy wszyscy mają do siebie zaufanie. Za bezpieczny limit uznaje się 450fps. Jeśli trafisz kogoś niechcący z bliska (a jak większości z nas wcześniej czy później Ci się to zdarzy) to te 450 to taki Twój dupochron, przeprosisz delikwenta, powiesz jaką masz moc repliki, sprawa rozejdzie się po kościach. Gdy w takiej sytuacji okaże się, że masz mocniejszą replikę to pewnie skończy się awanturą, a potem jakimś wątkiem rzeką na forum - oszczędź tego wszystkim i skręć replikę poniżej 450 Powodzenia w terenie i do zobaczenia po drugiej stronie lufy.
 3. Spokojnie, za stary nie jesteś. Nawet jak już będziesz o lasce chodził to jakieś miejsce w sztabie sobie znajdziesz. Uważaj na replikę, bo trochę mocna jak na początek (na prawdę uważaj). Mogę się mylić ale wydaje mi się, że wszystkie okulary sprzedawane w sklepach ASG posiadają atesty czyli są OK. Generalnie to nawet większość okularów BHP będzie OK. Jeśli nie nosisz okularów korekcyjnych to wybór masz ogromny - jeśli nosisz to też coś znajdziesz (Peltor, ESS).
 4. Niewiele wnosząc, chciałem tylko powiedzieć, że podoba mi się nowy system. Nadaje więcej sensu roli medyka i dorzuca ciut realizmu. Dobrze, że się za to zabraliście!