• Ogłoszenia

  • sirwiz

   Logowanie   21.10.2016

   W razie braku możliwości zalogowania się, prosimy o skorzystanie z opcji odzyskanie hasła: http://www.kpasg.net/lostpassword/     W razie braku dostępu do starego adresu email prosimy o kontakt email admin@kpasg.net lub poprzez formularz - http://www.kpasg.net/contact/

dybos80

Użytkownik
 • Zawartość

  676
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  22

O dybos80

 • Urodziny 19.10.1991

Informacje

 • Repliki
  4x AR-15 KWA, MP9 KWA, Glock 17 TM, Hi-capa 4.3 TM, colt 1911 TM, HK45 TM, M79 shorty KA
 • Grupa krwi
  A rh+
 • lokacja
  Grębocin, Toruń

Ostatnie wizyty

657 wyświetleń profilu
 1. Panowie znalazłem odpowiedź na temat rodzajów cylindrów KWA. Otóż we wszystkich emkach kwa z wyjątkiem cqr mamy montowane cylindry pierwszego typu. W cqr jest typ 3. Załączam zdjęcie żeby zobrazować
 2. Ja również trzymam jak najwięcej KWA w stocku ale z lufa 247 lub 300mm to już nie można latać z takim cylindrem jak do lufy 509-550mm. Nie może być typ 0 bo stockowo mają wycięcie. Wiem, że wersje CQR miał wycięcie prawie w połowie cylindra (typ 4?). Pytam o sorbo bo używam grubszego niż oryginalna guma dlatego zmniejsza objętość cylindra (aczkolwiek nieznacznie).
 3. Dokladnie. Whisky a robiłeś może test przy jakiej lufie kończy się zakres możliwości cylindra typu 2 (zakładając zamontowane sorbo i lufa 6.03-6.04) bo jestem ciekaw. Swoją drogą, według Ciebie stockowy cylinder kwa to typ 1 czy 2? Bo posiadam cylinder shs typu 2 i otwory są do tej samej odległości co w KWA ale wiadomo jak to z oznaczeniami shs.
 4. Ja do tej lufy zalecałbym cylinder typu 1 NB oczywiście zakładając znakomitą szczelność zestawu cylindra (podstawa), następnie dysza-komora.
 5. Jaki typ cylindra i jaka długość lufy? Poczytaj o stosunku objętości cylindra do pojemności lufy. Jak pluje kulkami to zobaczy czy komora nie jest za daleko/blisko gb. Wsadź tą samą gumkę i lufę do stockowej komory. To że metalowa nie wnosi totalnie nic. Poza tym lufa tornado to kał. Szukaj w to miejsce np stockowych luf KWA - różnica między nimi a promykiem jest na prawdę nie wielka a nawet żadna - sprawdzone osobiście w 4 kwaczkach (poprawę odczułem dopiero na km-head).
 6. Na dobrą sprawę nie ma idealnego sposobu jak ten problem rozwiązać. Zgadzam się z Sirwizem - w 30 sekund można przerobić emkę CQB na replikę karabinu wyborowego dlatego najlepszym rozwiązaniem będą limity FPS oraz minimalne długości lufy wewnętrznej (żeby uniknąć sytuacji, że na pomiarach ktoś ma 30cm tłumik założony na lufę gdzie lufa wew kończy się z początkiem gwintu tłumika i potem w polu jest on ściągany). Moja uwaga dotyczy tylko replik wsparcia - czy dobrym pomysłem jest 500fps na full auto? Rozumiem rolę repliki wsparcia ale nadal trzeba brać pod uwagę czynnik ludzki.