• Ogłoszenia

  • sirwiz

   Logowanie   21.10.2016

   W razie braku możliwości zalogowania się, prosimy o skorzystanie z opcji odzyskanie hasła: http://www.kpasg.net/lostpassword/     W razie braku dostępu do starego adresu email prosimy o kontakt email admin@kpasg.net lub poprzez formularz - http://www.kpasg.net/contact/

Trestus

Użytkownik
 • Zawartość

  419
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

O Trestus

 • Urodziny 02.12.1993

Informacje

 • Repliki
  G36K [JG], M9 [STTI], G18C [CM]
 • Grupa krwi
  A Rh+
 • lokacja
  DCh, Grudziądz
 • zawód
  Stażysta :)
 1. Do lufy 455 styka spokojnie cylinder typ 0, Bore-Up spręża Ci za dużo powietrza, stosuje się je dopiero od +- 510 i więcej. Plucie kulkami może wynikać z jakichś problemów w pracy dosyłacza dyszy, bądź krzywego osadzenia samej dyszy. Czasem z problemów w uszczelnieniu się między dyszą a gumką HU. Ogólnie dziwi mnie, ze poszedłeś od razu z metalową komorą, zamiast najpierw pobawić się z taśmą teflonową i lepszą gumką HU. Moje doświadczenie z kałachami raczej wskazuje na to, że w pewnych przypadkach metalowa komora jest wręcz downgradem, lepiej byś wyszedł na plastikowej czerwonej komorze Element. Tak czy inaczej... Sprawdź gumke HU, komorę, i dyszę. Jeśli się dobrze orientuję, do bore-up powinna też być dysza o zwiększonym przekroju? Tutaj proszę o potwierdzenie od kogoś bardziej obeznanego, bo nigdy nie dłubałem BU.
 2. Ciepełko kurtki to trochę inna brocha Bo co innego ciepła kurtka, a co innego ciepła kurtka, w której biegasz 4h po lesie, kiedy okulary parują, zjeżdżają z nosa, a Ty musisz wypatrywać przeciwnika Ale, skoro mówisz że testowałeś magazynki, to znaczy, że ją już u siebie masz. No to w boju przetestujesz.
 3. Jeśli chodzi o serwis, zwykle odpowiedzią był Whisky Jeśli chodzi o OLV: - Kieszenie amunicyjne mieszczą po 2 magazynki do AKMu. Przenoszenie w nich magazynka do czegokolwiek zasilanego .308 będzie wyjątkowo nieporęczne. Czemu? Magi do takiej M14 są "dłuższe" o te dwa-trzy cm od magów kałachowych (7,62x39 a 7,62x51), będąc jednocześnie podobnej grubości (oba są dwurzędowe), i niższe (30 pocisków a 20). Jeśli wejdą, to na skos, bardzo głęboko w kieszeń, i trudno będzie je wyjąć. I też raczej pojedynczo. - Bawełna - inne kieszenie (a jest ich od cholery) są umiejscowione tak, że czasem trudno się do nich dobrać. Przykładowo dwie ładownice poniżej ładownic na magazynki ciężko otworzyć, jeśli te magazynki się znajdują w ładownicy. - Bawełna wysokiej gramatury. - Ładownica na radio jest szyta pod krowiaste radia RADMOR 3501 bądź równie krowiaste radio Motorola. Jeśli chcesz używać zgodnie z przeznaczeniem, nawet Baofeng UV-5R z batterypackiem będzie latał luźno. Choć, oczywiście, możesz tam upchnąć kolejne dwa magi do kałacha... bo magi do .308 wypadną przez dziurę we froncie ładownicy. - Czy wspomniałem już, że ta kamizelka jest uszyta z tej samej bawełny, z której szyto "całoroczne" kurtki wz.93 127A/MON? - Jedno muszę pochwalić. Kamza jest zasadniczo kamizelką przeciwodłamkową, więc jest długa, i bardzo dobrze kryje. Osłania nie tylko tors, ale również brzuch, plecy, nerki, i jeśli uda Ci się dorwać kompletną, krocze. - Jednakże jest w niej cholernie ciepło. Zwłaszcza, jak włożysz wkłady z karimaty balistycznej. Jak mówili żołnierze w Iraku: "Życie jest ciężkie, OLV jeszcze cięższe". Podsumowując: Konstrukcja stara, mocno wypróbowana, i znienawidzona przez ludzi, którzy musieli z niej korzystać w warunkach bojowych. Na niedzielne strzelanki, może być, jeśli nie masz bluzy od munduru i chcesz biegać w swetrze i tej kamizelce. Natomiast przemyślałbym używanie w tandemie z M14, bo po prostu ta kamza nie została do tego karabinu stworzona. Prawdopodobnie lepiej wyjdziesz na kupnie KLV, która ma wiele podobnych bolączek co OLV, natomiast zamiast miliarda ładownic ma jedną, dużą kieszeń na piersi, do której magi do M14 powinny wejść. Aczkolwiek są lepsze opcje, jak na przykład... Zostanę zjechany za linkowanie chińskiego szpeju, ale... http://www.taiwangun.com/kamizelki-taktyczne-2/wielozadaniowy-chest-rig-atak-fg-8fields?from=listing&campaign-id=19
 4. Były teren jednostki wojskowej WLOP 223 krt Osielsko. Ok. roku 2011 kupiony przez dewelopera, budynki zrównano z ziemią, na ich miejscu postawiono nowe. Znacznik czysto sentymentalny
 5. Opuszczone budynki starej bursy. Swego czasu często użytkowane, jednak w ok. roku 2013 o terenie przypomniało sobie PKP - teren częściowo ogrodzono, wejścia budynków zabezpieczono, a na terenie pojawił się stróż. Aktualnie część budynków została zburzona, a pozostałe są w b. złym stanie technicznym, teren zarośnięty, dzika roślinność zasłania niezakryte studzienki i rowy.
 6. Sklep militarny. Raczej odzież/mundury, mniej oporządzenia, więcej sprzętu turystyczno-survivalowego. http://www.militaria-se.com/
 7. Teren głównie użytkowany zimą. Ok. połowę szerokości stanowi podmokłe torfowisko, po którym można chodzić tylko gdy zamarznie, lub jest susza. Daje to układ wysepek i rowów, składający się na dość ciekawy, acz lekko asymetryczny teren.
 8. Sahara/sucha. Teren mieszany, w naturalnej niecce, z jednej strony piaszczysty z kępami iglaków, z drugiej stosunkowo gęsty las mieszany. Teren podmokły na środku niecki. Okazjonalne przeszkody w postaci betonowego gruzu. Zalecane rękawice i ochraniacze na kolana ze względu na obecność pozostałości tłuczonego szkła w strategicznym miejscu.
 9. Sklep z mundurami i oporządzeniem. Głównie demobil, w dużej mierze rzeczy Armii Stanów Zjednoczonych i Armii Brytyjskiej, często sprzęt Wojska Polskiego. Sprzęt współczesny, ale też i repliki sprzętu historycznego, II WŚ, i wcześniej. Ponadto wyposażenie survivalowe i wybijanie nieśmiertelników.