• Announcements

  • sirwiz

   Logowanie   10/21/2016

   W razie braku możliwości zalogowania się, prosimy o skorzystanie z opcji odzyskanie hasła: http://www.kpasg.net/lostpassword/     W razie braku dostępu do starego adresu email prosimy o kontakt email admin@kpasg.net lub poprzez formularz - http://www.kpasg.net/contact/
Rodzina 1911 zestawienie prównawcze (TM/GUARDER, TM, KJW, ARMY)
By Mikadorus [Obliterators], 03/31/2017
 • 2,419 views
 • Opis

  Lubię gaziaki, bardzo lubię zwłaszcza rodzinę 1911 i mam na porównanie kilku producentów oraz konwersji do desert/night warriora od TM, a myślę, że można je ująć jako jakiś konwersje 1911 - góra z hi-capy, dół z 1911. Jakiś rok-półtora temu długo siedziałem nad tym „co kupić”, a że dużo osób ma po prostu jeden model pistoletu danego typu, to każdy swój ogonek chwali.

   

  MEU w konwersji guardera

   

  Baza 1911 MEU od TM - 918,99zł

  Konwersja guardera (zamek + korpus z aluminium) – 489zł

  Wzmocnione sprężyny – 84,99zł

  Zatrzask maga – 62zł

  Chwyt Pachmayr Signature 1911 -120zł

  Stalowy tyłek pod sprężynę kurka – 100zł

  Stalowa komora i lufa zewnętrzna – 160zł

  Stalowy bezpiecznik na chwycie – 120zł

  Stalowy kurek – 100zł

  Stalowy zatrzask zamka – 120zł

  Stalowe skrzydełka bezpiecznika - 150zł


   

   

  Razem 2425 zł

  Klamkę chyba widział pobieżnie każdy. To najdroższa opcja z wszystkich klamek. Konwersja kosztuje tyle automat od cymy, a dodatki dublują wartość pistoletu. Nie opłaca się tego kupić jeśli nie jesteś fanem 1911. Swoją nabyłem przypadkiem na giełdzie i „w życiu nie widziałem takiej okazji”. Wrażenia – bezcenne. Najlepiej wykonany pistolet jaki widziałem. Zamek chodzi gładko, odrzut miodny, zasięg super. Masz pieniądze? Bierz! Pistolet wytrzymały na upadki, korpus nie do zdarcia. Oznaczenia wykonane na bardzo wysokim poziomie. Działanie w porównaniu do stockowej TM? - chodzi równie gładko, przeładowanie zdecydowanie cięższe. Dużo elementów ze stali ciągnie magnes jak miło, a przetarcia dodają charakteru, a nie odsłaniają gównolitu. Przy zderzeniu z podłogą bój się o podłogę.

   

  Wady? W tej cenie można zrobić świetny karabin wyborowy/kupić nowe G&P, tanie auto, zrobić magistra na podrzędnym kierunku/uczelni. No, ale to przecież hobby.

   

   

  Desert Warrior TM

   

  Ok. 800zł

   

  Klamka pasuje raczej do MTP/multicam. Zasięg i celność zdecydowanie na +. Z 20m można z powodzeniem strzelać do tarczy 140x140mm i łapać się w 10-5'kach – i to na gównianym gazie 144a. Moja 12 letnia kuzynka z 15m dawała radę mieścić cały magazynek w tarczy.. także ten... Donośność w zależności od gazu

  144a – 40m

  Protech ok. 50m (serio)

   

  A celna tak do 30m – z tej odległości 100% strzałów jest w a4, a 2-4 x 10 jest w kulochwycie 140x140mm.

   

  Klamka fabrycznie NIE jest przystosowana do 144a – zamek nie ma siły po połowie magazynka. Na protechu wystrzelimy z jednego maga ok. 40-50 kul w zależności od szybkostrzelności i temperatury.

   

  Night Warrior TM

   

  Ok. 880zł

   

  Droższy brat desert warriora. To zupełnia inna klamka. Zamek chodzi zdecydowanie lżej, 144a to idealny gaz do tego pistoletu. Nic nie stoi na przeszkodzie by używać mocniejszych gazów.

   

  Parametry i zasięg – jak Desert Warrior.

   

  KJW – KP07

   

  500-600zł


  Klamka 1911 wykonana przez KJW. Czy zachwyca? To zależy. Ma magi na CO2 lub GG więc postrzelamy i w lato i w zimę. Standardowe magi TM pasują. Spust chodzi ciężko, zamek jest z metalu, oznaczenia brzydkie, ale kosztuje ok. 500-600zł. Wygląda o niebo lepiej niż army R28 – pomimo tego, że oznaczenia ma malowane, a army cięte. Donośność na GG to ok. 25-30m.

   

  Liczy się wersja z czerwonym cylindrem. Podobno jest jeszcze z metalowym, ale.. dobre tworzywo jest lepsze niż gówniany metal.

   

  Army R28

   

  280-420zł ( i są różne wersje, z różnymi oznaczeniami)

   

  Pod względem wyglądu był najsłabszy z wszystkich. Obudowałem go w budę od TM co jest w innym temacie. Zasięgowo wygląda jak KJW. Ma dobre części wewnętrzne i przy regularnej konserwacji pożyje... do czasu aż nie pójdzie zamek.

   

  Części zewnętrzne są parszywej jakości. Magi to tragedia w porównaniu do marui. Dobrze, że przynajmniej jest w standardzie TM. Środek jest bardzo elegancki. Rozbieranie przyjemne i debiloodporne.

   

   

  Porównanie poszczególnych modeli – czysto subiektywne.

   

   

  Zewnętrznie wygląd:

   

  MEU w konwersji guardera>1911 TM i night warrior>desert warrior>KJW>Army

   

   

  Działanie, celność, zasięg:

   

  MEU w konwersji guardera>night i desert warrior> 1911 TM > R28 ARMY

   

  KJW to zależy. W lato jest na poziomie army. W zimę będzie bdb. Klamka jest całoroczna więc umieszczanie jej w zestawieniu mija się z celem.

   

   

   

  Stosunek cena/jakość

   

  bezapelacyjnie night warrior, potem 1911 i desert warrior.

  Guarder/TM jest świetny ale ***** za drogi, jeśli jesteś fanem Jamesa May'a to kupisz Night Warriora. Jeremy C. brałby konwersję guardera i obijał nią przeciwników/ściany/drzwi/drzewa.

  Army dobry o ile chcemy zmienić budę. Z tanich klamek zdecydowanie najlepszy wybór 1911 – szajs od WE się nie umywa. Ale paskudny znal wymaga delikatnego traktowania.

  KJW tylko jeśli chcemy mieć całoroczną klamkę w metalu. Magazynki są dość słabe, ale z magiem TM śmiga aż miło. Dobrze mieć w zapasie maga na CO2. Jeśli wolimy wygląd to tworzywo TM wygląda dużo bardziej „metalowo”. No, ale jak wspominałem 500-600zł a 1500zł za tm z metalem to spora różnica...

   

  W niektórych klamkach jak widzicie jest śrubka przy zatrzasku zamka. Muszę je spiłować. Łączy ona stalowy pin z zatrzaskiem. Jest dużo wytrzymalsze od stocka a wydawanie 120-50zł na element, który łatwo pada... Po opisach myślę, że każdy rozróżni, która klamka jest na zdjęciu ;). W razie pytań chętnie odpowiem, dorobię więcej zdjęć.

  1.jpg


IP.Board Collections by DevFuse