PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór repliki, snajperskiej

agnes_volfs
07-04-2010, 13:25
Wspominałam już o tym w innym temacie ale teraz założę nowy. Planuję zakup repliki, snajperskiej. Mój maksymalny budżet to 600 zł.
Znalazłam następujące oferty:
http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-629-L96A1-MP002-z-luneta-3-9x40.html
http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-592-SWD-Dragunov-FULL-METAL.html
Na allegro nic specjalnego nie znalazłam (chyba, że coś przeoczyłam). Planowałam kupno używanej repliki ale ofert jest jak mięsa w kiełbasie z supermarketu.

Pitas
07-04-2010, 13:27
Dragnow od AK jest tym co Ci chłopaki polecali na początku. Ja natomiast polecam zmianę sklepu. Listę dobrze zaopatrzonych, zaufanych znajdziesz w FAQ w dziale dla początkujących.

agnes_volfs
07-04-2010, 13:35
Dragunov podobał mi się już od dłuższego czasu. Czytając jednak na różnych forach, bardziej polecany był L96. Przeglądam różne oferty i zdania. Zwykle gdy dochodzę do wniosku "takie coś bym chciała" cena studzi mój zapał :P

Patrol
07-04-2010, 13:45
Ja bym mimo wszytko zachęcił do zmiany upodobania na coś "elektrycznego" i niekoniecznie snajperskiego.

No chyba że masz troche pary w łapkach i każdorazowe naciąganie sprężyny nie stanowi dla Ciebie problemu.

DoktorBartas_PL
07-04-2010, 13:48
http://www.allegro.pl/item976569960_okazja_swd_a_k.html
http://www.allegro.pl/item990376121_swd_dragunov_svd_karabin_snajperski. html

Ludzie sprzedają, bo się zgrzali na magiczne fpsy za cenę miesięcznego zapasu piwa i nie dają rady po 10 kulkach już sprężyny naciągać.

Za 600zł już można coś ładnego z tego złożyć, bo zakładam, że całą resztę do airsoftu już masz, tak jak pisał Twój kolega wczoraj w ognistym wątku. :wink:

Sirius An Hezron
07-04-2010, 13:49
Poza tym L96 od AGM nie jest tak fajny jak jego konkurent L96 Well. Ten drugi daje się tuningować, z tym pierwszym będą problemy, ale niech na ten temat wypowiedzą się ludzie, którzy dane repliki mają/mieli.

etorun
07-04-2010, 14:04
Witam

a może cuś takiego http://www.allegro.pl/item981528575.html :)

tania budżetu, nie przesili

Pozdrawiam

Patrol
07-04-2010, 14:17
Za dużo fpsów.. jeszcze komuś krzywda sie stanie :)

Retal
07-04-2010, 14:51
Bierz SWD - Pomacaj u Leona - ma 2 sztuki dopracowane i ładnie strzelające, może będzie chciał się pozbyć tej, która Ci się spodoba.

mg schutze
07-04-2010, 15:45
To SWD to dopiero baza.
Zastanów się dobrze, bo kopia koszernej optyki do niego to koszt rzędu 500 pln.
Kolba i okładki chwytu nijak się nie mają do ostrej wersji no chyba, że masz zdolności manualne i okleinujesz to drewnopodobnymi okleinami z jakiegoś marketu :)
Potem lakierek i będzie to wyglądało za ludźmi.
Kopie drewna do SWD to 270 pln :) oryginalne to yyyyyyyyyy nie ma :)
Ogólnie nie polecam, bo zasięg w stoku niewiele większy niż "letko" podkręconych AEG'ów.
Stając w szranki z 2~3 szturmowymi replikami po prostu zasypią Cię kulkami.
Jak wsadzisz tam większą sprężynę to będzie ciężko Ci to naciągnąć.
Pozdrawiam

Tyber
07-04-2010, 15:47
Też uważam, że w tym przedziale cenowym A&K SWD, sam też mam takie "cacko", fajna rzecz, ale trzeba miec nieco pary w lapskach żeby to naciagac za każdym razem;) Pozatym dosyc to głośne:P Raczej tak jak koledzy wyżej radziłbym Ci sie zastanowic nad jakiś AEG-em

MAJOR762
07-04-2010, 15:56
Nie zaczynaj od snajperstwa. Kup coś elektrycznego i pobaw się w szturm, biorąc pod uwagę jednak jedną sprawę - kupić coś co po tuningu w późniejszym czasie nada się na coś wyborowego. Tradycyjnie polecę mą miłość - M14, co już nikogo dziwić nie powinno ;)

LeonOlo
07-04-2010, 16:16
Koledzy Off-topują, aż miło... temat jest o zakupie replik snajperskich... więc WON mi z pomysłami typu "kup sobie rower, bo fajniejszy"...

Tak jak Ci pisałem Agnes, mam wszystkie te repliki i jeszcze kilka takich, które koledzy dyplomatycznie przemilczeli (...żebyś im konkurencji nie zrobiła ;-)). Np M14 ładna zgrabna elektryczna snajperka (połowa z nich ma, ale się wstydziucha przyznać), albo gazowy Remington M700, mam też dwa SWD (trzeci elektryczny juz do mnie jedzie) oraz L96 Well...

Przyjdź, zobacz przymierz się... potem się będziesz miała nad czym zastanawiać... i bez obawy - ja nie gryzę (...przynajmniej nie na pierwszej randce ;-))

ps. O Major się przyznał ...;-)

bender
07-04-2010, 16:16
To SWD to dopiero baza.
Zastanów się dobrze, bo kopia koszernej optyki do niego to koszt rzędu 500 pln.
Weź nie strasz, na koszerność przyjdzie czas.

Co do repliki broni snajperskiej to też bym odradzał. W airsofcie odległości na jakich odbywa się wymiana ognia są bardzo małe i ma się to nijak do kampienia we wszystkich grach komputerowych oraz w filmach ze snajperami. Jeśli jednak jesteś przekonana do tego w 100% i nasze wieloletnie doświadczenie w airsofcie do Ciebie nie przemawia to tylko gratulować wytrwałości.

Na przyszłość doradzam dużo korzystać z funkcji Szukaj, podejrzewam że repliki przez Ciebie wymienione zostały już opisane na wmasg.

MAJOR762
07-04-2010, 17:10
ps. O Major się przyznał ...;-)
Jeśli o M14 chodzi to się nawet mogę przyznać że z nią sypiam, mimo że tego nie robię ... :lol: :lol: :wink:

agnes_volfs
07-04-2010, 17:24
Ze szturmowym sobie dobrze radzę ale mam kaprys na własny snajperski.
Jeśli jest coś ciekawego poza opcjami jakie podałam to chętnie je rozpatrze.
Dzięki za linki na allegro.

MAJOR762
07-04-2010, 17:31
Za 600zł na dobrą sprawę i tak nie zrobisz nic sensownego snajperskiego, zwłaszcza patrząc na obecne ceny. Polecam w tej cenie to o czym pisałem - M14.
http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_032_olive_style-1336.html
Póki nie zdobędziesz sensownej kasy na zrobienie z niej wyborówki masz normalnego AEG z którym możesz bardzo sensownie działać w szturmie. No i piękna replika :D Chcesz obadać replikę to mogę wpaść teraz w niedzielę na Ruska wyprowadzić ją wreszcie po "przebebeszeniu" na spacer ;)

Tyber
07-04-2010, 17:34
No może i troszkę off-topują, ale ile było takich osób, co się nagrało w CS-a napaliło na snajperkę, a potem nie było wcalę tak "kolorowo". Ale okej, jak snajperka to snajperka, dalej stoję przy swoim, że jak spreżyna to SWD od A&K. Szczególnie, że drogi Leon ma to na składzie (ja też:P) i można sobie sprawdzic jak to działa, chodź z drugiej strony ta ciężka w naciąganiu sprężyna może się dawac we znaki drogiej Pani;)

agnes_volfs
07-04-2010, 17:45
Ani razu w cs-a nie grałam (ta gra jest bez sensu). "Słaba płeć" panowie wcale nie jest taka słaba jak wam się wydaje. Wolę kupić snajperski ponieważ do szturmowego mam dostęp a po co powielać coś co już jest? Lepiej rozbudować arsenał o coś z innej kategorii.

Nie powiem, że nie przystałabym na opcję wypróbowania różnych replik ale w najbliższym czasie nie znajdę czasu na taką rozrywkę.

DoktorBartas_PL
07-04-2010, 18:13
Nie powiem, że nie przystałabym na opcję wypróbowania różnych replik ale w najbliższym czasie nie znajdę czasu na taką rozrywkę.

I takim oto sprytnym manewrem, opadną zapały wielu wojaków. :lol:

M14 fajna, ale polecam przymierzyć się. Tak samo do SWD. Moim zdaniem, ciężko się biega jak się ma średni-niski wzrost z takim wiosłem.

agnes_volfs
07-04-2010, 18:18
Nie chcę od razu rzucać się na kupno, wolę najpierw wszystkie opcje dobrze przeanalizować.

LeonOlo
07-04-2010, 19:41
Koledzy, może koleżanka ma 190 cm wzrostu i figurę NRD-owskich pływaczek ? :lol: Dajcie jej szansę, sprężyna M170 nie jest taka straszna, trzeba tylko nosić rękawiczki... skoro ja daję radę...;) A co do próbowania...nic na siłę. :roll:
Każdy i tak kupuje to co mu się podoba, najwyżej się rozczaruje ;-) Mało to kolegów kupiło snajperkę, a potem marudziło, ze karabin strzela na 70m tylko w nic nie trafia...;) najwyżej sobie na ścianie powiesi...

Drake
07-04-2010, 19:47
Moim zdaniem koleżanki nie doceniacie - mam kolegę który po miesiącu strzelania z SWD miał siniaki na dłoni i na ramieniu, mam koleżankę co popieprza z M249 Para a jest jego wzrostu i postury.

Co do wyboru repliki - agnes, najlepiej zajdź do leoniszcza i sobie "oblookaj" co on tam na ścianie ma. A nóż widelec coś Ci przypasuje. Osobiście polecam M14 - fajny i wdzięczny AEG, po upie do 500fps jest idealnym karabinem parasnajperskim :)

Mikadorus
07-04-2010, 19:58
A M14 może zobaczyć u mnie.:):):)
By snajperka działała w miarę ok. trzeba mieć fundusze.

M14 to moja ukochana replika - myślę, że mało jest ciekawszych opcji na rynku.. a nawet i sklepach;-)

agnes_volfs
07-04-2010, 20:16
Koledzy, może koleżanka ma 190 cm wzrostu i figurę NRD-owskich pływaczek ?

taaaaa, a na imię mi Helga i co dziennie noszę wiadra z wodą z rzeki oddalonej o 20km :P

Pomysł ze wstępnym zapoznaniem się z replikami jest ok, ale na razie nie mam czasu na wycieczki militarioznawcze.
Na razie zapoznaję się co w sieci piszczy i na co warto zwrócić uwagę.

LeonOlo
07-04-2010, 20:49
taaaaa, a na imię mi Helga i co dziennie noszę wiadra z wodą z rzeki oddalonej o 20km :P

Wiesz co Helga ? ten pomysł z wiadrami wody i 20 km marszem jest całkiem fajny (na ostatnich manewrach zrobiłem 24 km z 16 kg plecakiem), chyba go wprowadzę na trenningi OSOK-u... będziesz miala handicap w porównaniu z resztą :lol::lol::lol:

Mikadorus
07-04-2010, 20:49
M14 CYMA + guma systemy powinna przypaść ci do gustu - łączy snajperkę ze szturmówką. Zawsze masz bazę do tuningu na szturmówkę/ snajperkę.

:-) Wstaw swoje zdjęcie zgodnie z regulaminem.

http://www.youtube.com/watch?v=TwNTzblDvhk - Helga to nic. ;). 1.39min. ( INGA)

LeonOlo
07-04-2010, 20:53
http://www.youtube.com/watch?v=TwNTzblDvhk - Helga to nic. ;). 1.39min. ( INGA)

Mikadorus ...się rozmażyłeś :lol:

Włóczykij
07-04-2010, 21:00
To może ja się wypowiem conieco...

Jeśli chodzi o L96-tke AGMa (dajmy na ten przykład - taką (http://www.taiwangun.com/karabiny_snajperskie/002-black_style_agm-795.html)) i jej "upgrade'owalność": swego czasu byłem właścicielem tego oliwkowego cuda techniki i z upgradem jedyny problem to taki, że NIE MA do niej nigdzie gumki hopupa na podmianę. Można czarować ze zwykłą 'aegową' i taśmą teflonową (celem zwiększenia grubości), co próbowałem, ale w końcu wróciłem do oryginalnej.

Z racji tego, że z L96 AGMa prosto DA się zrobić dość celne działo na 560-600 fps całkiem tanim kosztem (poniżej 600zł) i godzinie czasu pracy w mojej tajnej piwnicy, polecam go jako snajperkę na 'niski pułap budżetu / duży kop w zamian' :) Zwracam jednak uwagę, że działa ona jednak wtedy również jako podręczna siłownia prawego ramienia ;)

Również przychylam się do rad panów kolegów sugerujących zakup AEGa na początek :) Satysfakcja z wysnajpienia kogoś jest duża, ale rzeczywiście snajperka przeciw 2 aegom = snajper zasypany górą plastiku ;) Można się szybko zniechęcić.

Mikadorus
07-04-2010, 21:05
Mogę się mylić ale o ile mnie pamięć nie zwodzi to gumki do M6 Cyberguna.... tam bax nie było... Chociaż na WMASG chodzili w zaparte, że jest.

Kiedyś można było je dostać.

agnes_volfs
07-04-2010, 21:07
Przeszłam Czerwone Wierchy i Orlą Perć z pełnym rynsztunkiem ale nie jestem helga made in german :P
Ktoś tu ma dziwne fantazje ale o gustach się nie dysutuje.
Nie zniechęca mnie to, że obsługa spężynówki może być trudna itp. liczy się pozytywne nastawienie, wyznaczanie nowych granic i osiąganie ich.

Widziałam dużo mauserów snajperskich warto nad nimi się zastanwiać czy nie?
Chciałam też zapytać na co najlepiej zwrócić uwagę przy wyborze (pod względem technicznym)?

LeonOlo
07-04-2010, 21:15
Jeśli masz na myśli Tanakę, lub Marushina to TAK (ale to są gaziaki, koszt od 1600 sł w górę) jeśli masz na myśli wszystkie sprężynowe z łuskami to NIE.
Miałem takiego i sprzedalem go Retalowi, teraz strzelają z niego przy grillu do puszek (na odległość 20m) ma klimat, ale nie ma potencjału... (315 fps - teoretycznie, praktycznie zasięg 30m)

Włóczykij
07-04-2010, 21:21
Jeśli chodzi o te, które przy przeładowaniu wyrzucają łuskę, to na airsoftowe pole raczej bym odradzał, no chyba, że nie szkoda pogubionych łusek :)

Snajperka do 600zł to albo L96 AGM (zostają 3 stówy na wymianę lufy, springa i kupno optyki; minusy = trzeba nieco pogrzebać w częściach, żeby pasowały - niby nic wielkiego, ale trzeba mieć narzędzia nieco inne, niż młotek ;) ), albo Bar-10 (dużo zamienników i tania platforma pod rozbudowę, ale zostanie mało kasy na mocne bebechy), albo L96 Wella (jak wyżej).

@Mikadorus
Dzięki za info! Jeśli te gumki rzeczywiście pasują, to AGM, poza nieco nietypicznym mocowaniem lufy jest w pełni upgrade'owalny wtedy :)

Mikadorus
07-04-2010, 21:22
Dostępność części i ew. koszty naprawy. - na to trzeba się patrzeć

agnes_volfs
07-04-2010, 21:22
Poza fps na co jeszcze zwrócić uwagę (poza materiałem z którego jest wykonany)?

LeonOlo
07-04-2010, 21:25
Włóczykiju, w pełni upgradowalny to jest Well, MB-001 lub lepiej MB-005 (lepiej bo lżejszy) zarówno jednego jak i drugiego będziesz mogła wypróbować na OSOK-u. Ja mam MB-001 (520 fps) Kordo ma MB-005 (500fps- jak się nie mylę). Używane egzemplaże można dostać za 350-450 zł.

Agnes - na mnóstwo rzeczy trzeba zwrócić uwagę, tego się nie da tak w trzech słowach zebrać, to jest cała wiedza...
Ten sam producent na udane repliki i knoty np. Well MB-002
AGM niby robi to samo, ale jak się rozbierze, to jednak nie to samo... jak się strzela to też widać, że to nie to samo...

MAJOR762
07-04-2010, 21:28
Poza fps na co jeszcze zwrócić uwagę (poza materiałem z którego jest wykonany)?
NA FPSy nie patrz bo i tak musisz kupę kasy włożyć żeby było ich więcej, zwłaszcza w springu ;) Patrz na to żeby replika była kompatybilna ze standardowymi częściami. Nie ma nic ważniejszego. Przede wszystkim żeby można było gumki i lufy od AEG wstawiać, to podstawa i replika bez takiej możliwości nie jest warta ani krzty uwagi.

agnes_volfs
07-04-2010, 21:36
Dzięki za info. Na początek chcę replikę której będę mogła użwyać bez konieczność tuningowania od razu. Nie będzie to full service ale od czegoś trzeba zacząć.

Włóczykij
07-04-2010, 21:38
Zgoda, zgoda, drogi Leonie :) Tak, jak pisałem: "...(dużo zamienników i tania platforma pod rozbudowę, ale zostanie mało kasy na mocne bebechy), albo L96 Wella (jak wyżej)." ;)

Potwierdzam: AGM to nie jest cudo jakości, zwracam tylko uwagę, że za niewielką kasę zrobić się da.

Tyber
07-04-2010, 22:29
Ja myślę, że przede wszystkim powinnaś zwrócić uwagę na kolor ! Jeżeli replika ma kolor zielony to ma mało fps i jest dosyć cienka, ale idźmy dalej, jeśli będzie to kolor czarny lub szary to już jest lepiej, większa moc i lepsze bebechy. Natomiast prawdziwy rodzynek to replika koloru czerwonego, lub pomarańczowego. Duży kop (pewnie Cię odrzuci po oddaniu strzału) no i części z tytanu. Idź tym tropem i będzie git:D

P.S. Oczywiście to okrutny żart w moim wykonaniu. Bardzo przepraszam szanowną koleżankę i kolegów, ale nie mogłem się powstrzymać ;)

LeonOlo
07-04-2010, 23:16
Tyber, teraz wiemy na co zwracałeś uwagę, jak kupowałeś swoje repliki... co za przebiegłość... mistrzu, na to by zwracać uwagę na kolor nigdy byśmy nie wpadli...
Rozumiemy też, dlaczego nie wybrałeś czerwonych replik (...bałeś się tego kopa) ...a może jesteś daltonistą ???

ps. wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać...
.
------------------------------
Agnes - coś takiego byłoby dla Ciebie chyba optymalne:

http://www.allegro.pl/item983791241_l96_g22_karabin_snajperski_556_fps.h tml#gallery

albo ten:

http://www.allegro.pl/item986452556_gazowa_replika_karabinu_snajperskieg o_m700_bell.html#gallery

Tyber
07-04-2010, 23:31
Drogi Leszku, niewiem czy zauważyłeś (czy może nie chciałeś zauważyc) że ja się tylko trochę wygłupiałem. Ty nastomiast mnie poprostu obraziłeś, ale rozumiem nagle taki rycerski bo nowa koleżanka się pojawiła i musisz pokazac co to nie Ty. Dalej tej dyskusji ciągnąc tutaj nie będę gdyż nie mam zamiaru wciągac kolegów i koleżanek z forum w jakieś kłótnie i czcze dyskusje. Jeszcze raz mówię, nikogo obrazic nie miałem zamiaru, jeśli ktoś się poczuł to przepraszam.

P.S. Ty Leon przesadziłeś, ale o tym już pogadamy na pm.

A.D.I.D.A.S
07-04-2010, 23:49
Gaziaki, a zwłaszcza te tańsze typu Well czy KJW nie mają powtarzalności i o ile w takim MP5K czy klamkach nie zrobi to wielkiej różnicy o tyle w snajpie odchyły rzędu 20 FPS są dyskwalifikujące (a widziałem filmik jak np G22 raz dało 500 a za kolejnym strzałem 550 FPSów, potem o 30 mniej i taka loteria cały czas).

Padła nazwa BAR10 i stwierdzam że tą repliką mogłabyś się bardziej zainteresować. Dlaczego? Otóż naciąga się ją dziecinnie łatwo a stockowa strzela protym lotem na ponad 60 metrów, dostajesz ją z dobrą lunetą bipodem i 3 magazynkami za 450zł (kumpel Wintersnow ma taką i tyle za nią dał - jutro postaram się pogrzebać i wkleję linka do repliki). Z ciekawszych propozycji kupiłbym Well Warriora L96 (http://www.gunfire.pl/product-pol-1152189698-WARRIOR-I-SNIPER-SET-z-dwojnogiem-luneta-i-montazem-.html)
Ale kupiłbym ją dla siebie bo wiem że jest cholernie ciężką sztuką zwłaszcza z osprzętem.

agnes_volfs
08-04-2010, 07:26
Tyber zapomniałeś jeszcze o różowej w koniki pony lub z hanah montana (chyba tak się to pisze). Rozbawił mnie ten post :D
Nie sprzeczajcie się bo nie ma o co, szkoda czasu na odszczekiwanie sobie nawzajem.

BAR10 całkiem, całkiem. Wezmę go pod uwagę.

LeonOlo
08-04-2010, 08:35
Drogi Leszku, niewiem czy zauważyłeś (czy może nie chciałeś zauważyc) że ja się tylko trochę wygłupiałem. Ty nastomiast mnie poprostu obraziłeś, ale rozumiem nagle taki rycerski bo nowa koleżanka się pojawiła i musisz pokazac co to nie Ty. Dalej tej dyskusji ciągnąc tutaj nie będę gdyż nie mam zamiaru wciągac kolegów i koleżanek z forum w jakieś kłótnie i czcze dyskusje. Jeszcze raz mówię, nikogo obrazic nie miałem zamiaru, jeśli ktoś się poczuł to przepraszam.

P.S. Ty Leon przesadziłeś, ale o tym już pogadamy na pm.

Tyber przyjacielu, WYBACZ... to miał być żart, nie zamierzałem Cię obrazić, ani prowokować... PRZEPRASZAM... to na prawdę nie było złośliwe z mojej strony...

DoktorBartas_PL
08-04-2010, 08:41
Dzięki za info. Na początek chcę replikę której będę mogła użwyać bez konieczność tuningowania od razu. Nie będzie to full service ale od czegoś trzeba zacząć.

Dostęp do części się przydaje nie tylko, gdy chcesz kręcić zabawkę. A to się coś ułamie, a to coś się urwie, a wtedy dorabianie takiego elementu (już wzmocnionego) to często gruba forsa.

A BAR ŻyngŻonga miły. Bardziej mi się VSRki podobają od L96. L96 wygląda jakby coś odpadło od Optimusa Prime'a.

Sirius An Hezron
08-04-2010, 08:45
No niestety L96 daleko do pierwowzoru, nie mówiąc już o aw338 stara/aresa.

Tyber
08-04-2010, 09:28
Właśnie oto chodziło, żeby ten post rozbawił, koleżanka to świetnie złapała;) Spoko Leon, nic się nie stało, wszystko jasne;) Ale muszę przyznac, że niezły przypał (rasowy burn!) udało Ci się wypalic w stronę mojej osoby, doceniam, doceniam;)

A propos BAR 10, znajomy miał i faktycznie ciekawa pozycja, całkiem niezły zasięg, spoko lunetka i wcalę cięzko się nie naciąga. Cena jak już wyżej wspomniano kolo 450zł, myślę żę warto abyś się przyjżała tej giwerze. Chyba też nie taka zła baza pod jakiś tuning.

bender
08-04-2010, 10:31
Tyber zapomniałeś jeszcze o różowej w koniki pony lub z hanah montana (chyba tak się to pisze). Rozbawił mnie ten post :D

Ej ej ej ej, konik=pony i pisze się Hannah Montana!!!!!111jedenaście

MAJOR762
08-04-2010, 12:44
Panowie, jakie Ponny, nie jesteście trendi i dżezi :? Teraz tylko HelloKitty!!11 :? I nie czerwone a różowe w białe kocie łapki!11

PS: W pełni poważnie - L96 we wszystkich odmianach wariacjach jest brzydki :cool:

agnes_volfs
08-04-2010, 13:46
Ej ej ej ej, konik=pony i pisze się Hannah Montana!!!!!111jedenaście
Pony to te kolorowe kucyki z chmurkami na tyłku.

Kolorystyka repliki nie interesuje mnie bo można po swojemu zawsze przemalować.

Znalazłam kilka ofert z BAR10 ale rozbicie cenowe jest bardzo duże (parametry wymienione są takie same) więc skąd takie różnice (sama marża?)?

MAJOR762
08-04-2010, 15:22
Z tego że jedne sklepy to ździercy a drugie nie. Zwłaszcza sklepy z gorszą opinią mają złodziejskie ceny (wiadomo - klientów mało a jak już trafią patafiana to chcą zedrzeć jak najwięcej na każdym póki się trafiają). Ja od siebie polecam standardowo Krakmanów.
http://www.taiwangun.com/
BAR10 też mają. I to chyba w najniższej cenie ze wszystkich sklepów oferujących tą replikę.

DoktorBartas_PL
08-04-2010, 15:40
Na Specshopie mają zestaw BARowy (ładnie brzmi), czyli dodatkowo optyka i szyna pod nią. Ale chyba nie mają dodatkowych dwóch magów. Cena ok. 480zł.

Mikadorus
08-04-2010, 15:50
Na specu jest gorsza obsługa... na Taiwanie będzie zdecydowanie korzystniej.

Major- L96 jest ładna, sam jesteś brzydki.:)

MAJOR762
08-04-2010, 15:58
O, zabolało jednego z właścicieli Warriora ... :D :cool: ;)

brit
08-04-2010, 16:09
Łi tam zagramaniczne wynalazki, kup SWD.
Ruskie SWD jest dobre, bo jest SWD i ruskie... czy jakoś tak.
...i odrobina kremu z filtrem nikomu jeszcze nie zaszkodziła.

bender
08-04-2010, 17:15
Łi tam zagramaniczne wynalazki, kup SWD.
Ruskie SWD jest dobre, bo jest SWD i ruskie... czy jakoś tak.
...i odrobina kremu z filtrem nikomu jeszcze nie zaszkodziła.
Bo jest dobre i ruskie.
Kup WA2000, +9001 do lansu i Hitman(tak właśnie ten) miał taki.

LeonOlo
08-04-2010, 17:26
Boże w co wy wkręcacie tę dziewczynkę... przecież ten cały BAR to tandeta aż piszczy... nawet szyny pod optykę nie ma. Tandetne wykonanie i 420 fps... Czemu każdy z was nie kupił BAR-a... a przecież prawie każdy jakąś snajperkę kisi w domu. Większość M14, albo L96...
Za mniejsze pieniądze kupi używaną gazówkę z 550 fps. No, ale wtedy będzie groźna... a jak kupi złom w typie BAR, który może i na początku strzeli na 50 m a po tygodniu się rozleci, to nie będzie wstydu od dziewczyny oberwać ? Bo się nie oberwie... zanim nauczy się z tego strzelać, to już nie będzie miała z czego strzelić...

Agnes nie słuchaj tych szyderców... no chyba, że chcesz replikę na ścianę. Wtedy faktycznie +9001 do lansu... ale nie do lasu.

Mikadorus
08-04-2010, 17:32
:) Dlatego Warriora proponuję.

1. Tani
2. Sprawdzony model
3. Wytrzymały
4. Łatwy w tuningu (do 500fps) za ok.100zł (zest. cylindra + poxilina na wzmocnienie trigger boxa)
5. Zrobi przykrość Majorowi - udowodni mu, że nie zna się na wyglądzie.
6. Wcale nie jest taki ciężki... To dwójnóg ciąży..

Nic tylko brać.

LeonOlo
08-04-2010, 17:40
Mikadorus ...dwójnóg w ciąży:frown: ??? ...tak nie mozna mówić do dziewcząt... ;-)

agnes_volfs
08-04-2010, 18:25
dziewczynkę... [pozostawię bez riposty]

Wiem, że są tutaj tacy co udają, że się znają (szpece po korespondencyjnym kursie strzelania), tacy którzy być może kierują się tym, że jak baba to się nie zna to można kiche wcisnąć (owszem baba ale nie różowa blondynka) i tacy którzy się znają na temacie (i od tych zamierzam usłyszeć dobrą radę).

Po obejrzeniu BARa w różnych wariantach i ujęciach dostał więcej na minus niż na plus.

MAJOR762
08-04-2010, 18:54
Większość M14
Od początku polecam M14 a nie BARa czy inną sprężynę/gazówkę i dalej się tego trzymam. Zwłaszcza patrząc na budżet.

Co do tekstu o oberwaniu od dziewczyny - jakby jakaś kobieta miała miała AW338 STARa to ja bym bardzo chętnie oberwał bo wtedy miałbym wreszcie okazję obadać owe STARowe dzieło gdzieś na respie przy okazji :)

5. Zrobi przykrość Majorowi - udowodni mu, że nie zna się na wyglądzie.
Chciałbyś :cool:

Plutonowy
08-04-2010, 18:56
7 stron dyskusji wow. Przyznam szczerze że jeszcze tak rozbudowanej dyskusji na pytanie "co kupić?" nie widziałem:D. Jako, że panuje u nas równouprawnienie i traktujemy wszystkich tak samo(co nie panowie?:D) polecę Ci to co wszystkim... czyli poczytać trochę na początek. Możesz zacząć tutaj:
http://wmasg.pl/forum/index.php?showforum=202
Tam powinnaś znaleźć odpowiedź na większość swoich pytań;).

PS. Tak wiem nie jestem dżentelmenem:lol:

Mikadorus
08-04-2010, 19:16
Plutonowy - należy Ci się ostrzeżenie - Odwodzisz płeć piękną od KPASG.

Agnes - Czy jakieś repliki przypadły Tobie do gustu? ( i tak btw. - co ładniejsze L96 czy BAR?)

Plutonowy
08-04-2010, 19:29
Plutonowy - należy Ci się ostrzeżenie - Odwodzisz płeć piękną od KPASG.

Sprzeciw! Jestem za równouprawnieniem:D

szakall
08-04-2010, 19:35
Czy już nikt nie pamięta o takim wynalazku jak Ruger Mk I Carabine? Wprost stworzony dla kobiet. Gazowy(nie trzeba przeładowywać), lekki, mały itd. Co prawda jest koszmarnie brzydki ale za to za podany w temacie budżet koleżanka może dokupić jeszcze butlę gazu, drugi magazynek, tłumik(a w nim dłuższą preckę) i lepszego hop-siupa. Zostanie jeszcze troszkę kasy na lunetę ale nawet na mechanicznych przyrządach jest celny skubaniec.
Pozdrawiam
Szakall.

LeonOlo
08-04-2010, 20:00
Szakal, miałem Rugera, z tłumikiem (trzeba dorabiać, żaden oryginalny nie będzie pasował) dłuższą lufą i wszystkimi tymi "bajerami"... wcale nie ma rewelacji. Ponadto trudny dwustopniowy spust bardzo komplikuje celne strzelanie.
Na bliskie odległości za silny (520 fps), na dalekie za kiepskie skupienie... no i tak na prawdę to pistolet jest... z kolbą :-?

Pluton, my po prostu korzystamy z tego, że temat pozwala podyskutować o wyższości Świąt Bożego Narodzenia, nad Świętami Wielkiejnocy - a moderatorzy nie mogą się uczepić... ;-)

KaMeRa
08-04-2010, 20:04
Jeśli mogę doradzić to polecam:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=978017586

:)

Alastor
08-04-2010, 20:26
Kamera, idź to w Jokes prezentuj.
Ruger istotnie ma upierdliwy spust, bardzo hardy i ciężki do wyczucia. Ale miałem tylko pistolet w ręku, karabin to prawie na pewno to samo, ale nie mam pewności.

Rzoq
08-04-2010, 20:37
A może M24 CA?
Widziałem ostatnio takie w stocku na alledrogo za 680zł. Na wmasgu powinno być w komisie, bo ten sam gość je wrzucał. Cena przystępna jak na taki sprzęt. Chłopaki radzą m14 i mają też racje, bo pięknie wygląda, a wersja EBR to już bajka i marzenie dla mnie. Strzela świetnie, a dźwięk przeładowania jest niepowtarzalny. SWD miałem i też spisywało się świetnie, ale jak się zimno zrobiło to już tak ciekawie nie było i strzały były loterią.
Ech kiedy zrobią replikę VSS Vintoreza... ( rozmarzony ) :D
Mobilny KPASG

szakall
08-04-2010, 20:50
A może M24 CA?
Widziałem ostatnio takie w stocku na alledrogo za 680zł.
Niestety maksymalny budżet to tylko 600pln
Chłopaki radzą m14 i mają też racje, bo pięknie wygląda, a wersja EBR to już bajka i marzenie dla mnie. Strzela świetnie, a dźwięk przeładowania jest niepowtarzalny.
Ja bym raczej polecił zwykłą M14. EBR jest bardzo ciężka ciąży na przód więc przy dłuższym celowaniu jest niepraktyczna. Zasięg i dźwięk zamka potwierdzam.

Retal
08-04-2010, 21:03
Niestety maksymalny budżet to tylko 600pln

Twój budżet, czy jej? Po co się za nią wypowiadasz?
M24 CA nie warto. Żeby było warto trzeba wywalić dużo więcej kasy, a do tego jest bardzo kapryśne.
M14 Cyma warto. M14 TM warto - używka już za 700 - 750 PLN - można z tego zrobić niezłe cudeńko (np. takie jak moje :) )

szakall
08-04-2010, 21:07
Twój budżet, czy jej? Po co się za nią wypowiadasz?
Jej budżet Retalu drogi. Pisała o tym na którejś z pierwszych stron. Piszę o tym ponieważ kolega DEMOn musiał tego nie zauważyć, a może ma jeszcze jakieś ciekawe propozycje...
Pozdrawiam
Szakall.

Retal
08-04-2010, 21:12
/czytanie ze zrozumieniem.../ po co się za nią wypowiadasz? Może 80 zł różnicy jej nie zrobi?

I w ten sposób podbijamy stawkę :)

TheFerryman
08-04-2010, 21:17
M14 TM warto - używka już za 700 - 750 PLN - można z tego zrobić niezłe cudeńko (np. takie jak moje :) )

Można :) Po wpakowaniu dodatkowo czterocyfrowej sumy.

M14 to lipa. Plastikowe skrzypiące body, długie i nieporęczne, debilny selektor ognia, mało miejsca na baterię w kolbie. Nic specjalnego.

Swoją drogą to m14 tracą na elytarności. Kurde, teraz trzeba będzie kupić jakiegoś aresa za 6 klocków, coby utrzymać tytuł "top snob".

LeonOlo
08-04-2010, 21:32
Ferry Ty już masz dożywotnio - po tym jak odkupiłeś AR-11 od Patrola ;-), ...biedny Patrol ma już tylko "Honoris Causa" ...;-), co prawda jak sprzedasz to też przejdziesz w status "HC", ale za to dożywotnio... oczywiście mam na myśli tytuł "Władcy Ciemnej Strony Mocy" ;-)

Retal
08-04-2010, 21:32
Tytuł top snob, skutecznie jest utrzymywany przez zaporową kwotę krążącą w okolicach 3k + osprzęt w postaci magazynków, nowego szpeju do noszenia tego całego cyrku, nowego munduru... Do tego kilka innych replik i robi się kwota +12k... może więcej... w sumie na całkiem fajnego Jeepa by starczyło... co nie Leon?

za to ten zasięg :)

TheFerryman
08-04-2010, 21:46
Tego rama kupiłem do CQB bo można zdjąć kolbę i odkręcić łatwo lufę i mam go jako boczną. Ale dziękuję za słowa uznania :)

Btw. i tak na celowniku teraz ten AW Aresa i magi co2. Wiosna idzie, niedługo powinny pierwsze porządne testy na wmasg się pojawić.
Czyli generalnie outfit będzie dość bezpieczny - DW8" i AR-11 na boczną i AW na główną. Szkoda tylko że auto nie ma :/

Co do snajp sprężynowych za 600zł to dla mnie wywalanie kasy w błoto. Ale niektórzy lubią lepić kulki z wydzielin nosowych a inni trwonić dutki w imię opatrznie rozumianej niezależności :)

LeonOlo
08-04-2010, 21:48
Jeep ma większy zasięg...;-) ale tytuł Top Snob wymaga faktycznie wydania kilkunastu kafli... zatem do elytarnego klubu należą nieliczni ...no cóż "Noblesse Oblige" ...co nie Retal ;-)

A jeśli chodzi o ciekawsze snajpy... czekam z niecierpliwością na moją Eleonore - SWD od Classic Army ...już do mnie jedzie ;-)

Alastor
08-04-2010, 22:12
Tytuł top snob mógł powstać tylko w KP.... A narzekacie na stoki mazowieckie, ehhh.

LeonOlo
08-04-2010, 22:19
No co ty Alastor, tytuł przywieźliśmy z Combat Alert z Warszawki, u nas jest tylko skromna prowincjonalna loża...;-)

agnes_volfs
09-04-2010, 08:16
Co do kwoty przeglądam tylko te do 600 zł. Jeśli by było coś jednak o klasę wyżej za 100 zł więcej to wiadomo, że lepiej trochę dołożyć i kupić coś lepszego i ciekawszego. Mam odłożoną kasę i chcę ją dobrze wydać.

Często pojawiało się stwierdzenie, że ciężko naciąga się sprężynę, mam więc pytanko: Strzelał ktoś z kuszy (ale takiej nie automatycznej)? (żeby porównać naciąganie cięciwy do sprężyny).

Retal
09-04-2010, 08:24
Taka naciągana dźwignią czy kołowrotem to w miarę łatwo, tylko powoli się naciąga. Taka ręczna to powiedzmy że SWD to przy niej pikuś jest.

sUk
09-04-2010, 08:30
Mnie tylko zastanawia - dlaczego pomimo długiej dyskusji, nikt nie krzyczy żeby agnes sobie zmieniła zdjęcie w avatarze. W większości przypadków ktoś nowy się odezwie, i zanim zacznie się rzeczowa dyskusja, najpierw wszyscy proszą o avka z twarzą...

LeonOlo
09-04-2010, 09:20
Taka naciągana dźwignią czy kołowrotem to w miarę łatwo, tylko powoli się naciąga. Taka ręczna to powiedzmy że SWD to przy niej pikuś jest.

...Pan Pikuś ;-)
Retal nie masz racji, strzelałem z kuszy, z łuku długiego i refleksyjnego... charakterystyka naciągu jest inna przy sprężynach i inna przy kuszy, a jeszcze inna przy łuku. Nawet przy sprężynach bywa różnie, np L96 jest czterotaktem i sprężynę naciągasz dość długim ruchem przy drugim takcie, a w Mauserze krótkim ruchem w trzecim takcie... SWD jest dwutaktem gdzie sprężynę naciągasz krótkim ruchem w takcie pierwszym...

Agnes, żebyśmy się dobrze zrozumieli, nikt nie twierdzi, że nie dasz rady naciągnąć sprężyny, nawet M170... tylko pytanie brzmi : ile razy dasz radę... ale może (...tylko MOŻE) masz predyspozycje fizyczne które czynią tę dyskusję bezprzedmiotową. Jak spróbójesz to się przekonasz... i nie mam tu na myśli :wziąć i raz strzelić, tylko wziąć do lasu i ponosić i postrzelać - najlepiej bojowo.

Tyber
09-04-2010, 09:26
Ja nie raz strzelałem z kanadyjskiej kuszy do polowania na niedźwiedzie, trzeba było ją naciągac samemu, trochę ciężko może i było, ale bez przesady:P Kusze średniowieczne czy to ciężkie czy lekkie też zdażało mi się użyc. Jeśli chcesz tu porównac naciągnie kuszy do naciągania spreżyny w replice to chyba nie ma to porównania.

P.S. Szanowny kolega Leon słusznie zauważył, że naciągnie kuszy i sprężyny w replice to tak naprawdę dwie różne sprawy, co wiecej ma rację naciągniesz taką czy inna sprężynę, ale ile razy? Tak jak mój przedmówca sądzę, że test bojowy wyjaśnił by Ci tę kwestie;)

TheFerryman
09-04-2010, 09:37
.

Agnes, żebyśmy się dobrze zrozumieli, nikt nie twierdzi, że nie dasz rady naciągnąć sprężyny, nawet M170... tylko pytanie brzmi : ile razy dasz radę... ale może (...tylko MOŻE) masz predyspozycje fizyczne które czynią tę dyskusję bezprzedmiotową. Jak spróbójesz to się przekonasz... i nie mam tu na myśli :wziąć i raz strzelić, tylko wziąć do lasu i ponosić i postrzelać - najlepiej bojowo.

Szczególnie gdy musisz ją naciągać w pozycji leżącej.

LeonOlo
09-04-2010, 10:06
Ferry ja o sprężynie w karabinie mówiłem ...:lol::lol::lol:

Retal
09-04-2010, 10:20
A kuszę naciągaliście jedną ręką czy dwiema? Bo dwiema to się nie liczy - naciągnij ją jedną ręką, a raczej jednym palcem 10 razy... ciekawe czy 3-4 razy Wam się uda? Koleżanka ma zapewne mniejsze dłonie niż my i zmieszczą się jej dwa palce na zamku SWD, co znacznie jej ułatwi przeładowanie. Zresztą w życiu trza wardym być a nie mniętkim :p

agnes_volfs
09-04-2010, 10:25
Zapytałam poglądowo w kontekście wysiłku jaki trzeba włożyć w naciągniecie.

Co sądzicie o tym:
http://gunfire.pl/product-pol-1152191973-MB05AUPV.html
http://gunfire.pl/product-pol-1152191237-M57P.html

brit
09-04-2010, 10:56
Weź pod uwagę, że zasięg tych replik będzie mniej więcej porównywalny z zasięgiem replik karabinków automatycznych. Zasięg skuteczny będzie wynosił POWIEDZMY te 50 metrów (powyżej to loteria - te zabawki są bardzo podatne na wiatr, krzaczki po drodze i inne tego typu czynniki). Strzelisz raz, prawdopodobnie nie trafisz (a bo wiatr, a bo coś). Przy takich odległościach, jakie występują w airsofcie, nie jest problemem zlokalizowanie stanowiska strzeleckiego tak zwanego snajpera. Odpowie Ci w najlepszym przypadku ognień zaporowy, a w najgorszym po prostu ktoś Cię natychmiast "wtrafi w łeb", bo nie dość, że ma tyle samo fpsów co Ty, to jeszcze ma w giwerze lufę precyzyjną, lepszy hop-up, a do tego szybkostrzelność jego repliki jest rzędu kilkunastu kulek na sekundę.
Ładnie poproś jakiegoś snajpera na grze, żeby Ci dał replikę do rąk, postrzelaj trochę do dalszych celów, ewentualnie poproś gogoś, żeby się przeszedł (nie mówię nawet przebiegł, bo to kosmos) te 60 metrów od Ciebie, i spróbuj w niego trafić. Na koniec kup kałacha ;). Odległości, na jakich toczy się starcie w airsofcie są niestety śmiesznie małe -ot, fizyka- i trzeba się z tym pogodzić - czasami to bardziej przypomina zabawę "w gonionego", niż to, co się widuje w CNN.

LeonOlo
09-04-2010, 10:59
Ten Well MB05 jak najbardziej, lekki, nowoczesny z regulowaną kolbą i baką policzkową, 500fps w zupełności wystarczy, w komplecie luneta z montarzem...

Kordo ma takiego i bardzo sobie chwali... mogłabyś go sobie wypróbować przed zakupem, myślę, że Kordo się zgodzi...

Ten drugi już taki fajny nie jest , ciężki (ponad 4kg) 440fps szału nie robi, nie mam doświadczeń z replikami produkowanymi przez DE, nie są zbyt popularne.

British, te "cenne" rady już były - poczytaj temat od początku...

brit
09-04-2010, 12:31
Możliwe, ale dobrych rad nigdy za wiele, a mądrego zawsze miło posłuchać (czy może poczytać).

agnes_volfs
22-04-2010, 10:37
zdecydowałam się na kupno Dragunova. Teraz szukam dobrej oferty sprzedaży.

MAJOR762
22-04-2010, 11:27
WMASG - tam sprzedają go masowo wręcz, często tuningowane ale i stocki można wyrwać (rzadko dosyć).

agnes_volfs
29-04-2010, 17:50
znalazłam ofertę:
http://www.gunsport.pl/product-pol-592-SWD-Dragunov-FULL-METAL.html
co o sądzice o tym sklepie? (w proponowanych w faq nie mają na stanie SWD).

MAJOR762
29-04-2010, 18:24
Ja bym poczekał na dostawy. 520zł to złodziejska cena jak za tą replikę (nowa u Krakmanów stała po 297zł, już nawet w Zbrojowni i Gunfire mają po 400 a sklepy te słyną ze zbójeckich cen). Za 520 na WMASG wyrwiesz już fajną używkę i to nie stockową.

DoktorBartas_PL
29-04-2010, 18:43
Ewentualnie poczekaj kilka tygodni, może Taiwangun sprowadzi nowe wersje SWD od zmartwychwstałego A&K.

Piotr_v_Bromberg
29-04-2010, 18:56
Trzeba przyznać, że SWD z A&K, takie mam, nie należy do zabawek stricte "jebankowych". Zapomnij o szybkim przeładowaniu czy jak było wyżej trafieniu za pierwszym razem. Na innym wątku toczyła się dyskusja o SWD. Proponuję poczytaj. Sprawdzone na Somalii.

mg schutze
29-04-2010, 19:04
Nie wiem czy dobrze wybrałaś.
Mam swd i sporo czasu minęło zanim nauczyłem się z niego strzelać.
Co ciekawe nie zabieram go nigdy jako broń główną.
Dopiero niedawno zauważyłem gdzie łapie nieszczelność.
A był to spory problem bo przy M175 i lufie precyzyjnej miał 440 fps przy nieodkręconym HU.
W każdym bądź razie, życzę powodzenia

Turi
18-05-2010, 22:37
Witam, temat idealny, zatem zaczynam:

Jak część z was już wie, stałem się posiadaczem M14 Cymy która jeszcze parę dnie temu należała do jedna z użytkowników tego fora.
Nie będę się pytał: Co zrobić, aby wyciągnąć z niej 700fps.. ponieważ chce pozostać przy 370 które mam, jestem w pełni zadowolony, zasięg w miarę i celność nie najgorsza.

Pozostaje inny problem.. mój ojciec, tak mu się replika spodobała, że postanowił zrezygnować z kupna markowej wiatrówki i chce abym mu wybrał jakąś dobrą replikę, albo sprężynową, albo elektryka (gazowe odpadają).
Pytanie teraz co takiego wybrać. To co jest wymagane, to chyba standart:
1) Wytrzymałość
2) Celność
3) Nie najgorszy zasięg
4) minimum 600FPS
5) Dostęp do części
6) o majsterkowanie nie trzeba się martwić... ojciec uwielbia to robić http://wmasg.pl/forum/style_emoticons/WMasgEMOT/icon_wink.gif
Od razu uprzedzam: NIE MAM ZAMIARU KORZYSTAĆ Z TEJ REPLIKI NA ASG
(Przynajmniej do czasu)
Budżet: 1500pln
Lunetę z pierścieniami na szynę 22 posiadam [3-9x 52mm]

Nad czym się zastanawiam:

Sprężynowe:
1. Używana M24 + Cylinder 300% + Prec lufa

2. SWD A&K + gumka + prec lufa + sprężyna + tłok + cylinder + prowadnica + montaż boczny od AK ;/ <- wszystko tak aby się zmieścić w kwocie [Każdorazowe naciągnie mu się tu nie podoba, twierdzi, że 4-takt robi lepsze wrażenie http://wmasg.pl/forum/style_emoticons/WMasgEMOT/icon_wink.gif ]

3. Co sądzicie o tym L96 Wella (z 500FPS) + wpakowanie w niego jakieś 800-900 pln?

4. Remington M40A1 (400fps w stoku) + Prec lufa + sprężyna + tłok + cylinder + prowadnica

AEG:
5. Zastanawiam się również nad kupnem drugiej M14 CYMY, zamiast tłumika płomienia zamontować tłumik, aby wcisnąć coś z dłuższych prec luf + sprężyna + zębatki [P&J], na pewno dobyć trzeba metalową obudowę gearbox'a v.7, a dalej to już nie wiem co trzeba wymienić no i budżet się zamyka

6. SR25 J&K + prec lufa + sprężyna (gearbox ponoć solidny) <- na więcej chyba kasy nie starczy

Oczywiście z czasem będzie trochę się inwestowało w replikę.

Na propozycje jestem otwarty, czasu jest sporo, więc będę również monitorował sobie inne wątki http://wmasg.pl/forum/style_emoticons/WMasgEMOT/icon_smile.gif
Z majsterkowaniem nie będzie żadnego problemu, posiadamy warsztat, więc i narzędzi i przyrządów (tokarki, frezarki) nie brakuje.
Pozdrawiam

Mikadorus
18-05-2010, 22:54
2 lub 3..

Z wellem mogę trochę doradzić.. nawet części jakieś mi zostały.
Ciężko będzie jej dorównać jakiejś wiatrówce.. nawet niemarkowej. ;)

Bo by trafić coś z dużej odległości potrzeba naprawdę dobrych podzespołów.

ew. można podpytać G&H czy by się podjęli roboty;)...

PS. G&G wstępnie sprawdzone (kulki) świetne pod każdym względem.

LeonOlo
19-05-2010, 09:29
Dragunowa A&K nie polecam (choć mam dwa) ma duże luzy pomiędzy łożem a lufą i spore trudności z regulacją hopki (choć Well też do łatwych w tym zakresie nie należy) moim zdaniem M 24 w proponowanej przez Ciebie konwersji jest ciekawą opcją.

MAJOR762
19-05-2010, 10:06
A ja bym jednak proponował odpuszczenie repliki i kupienie wiatrówki jeśli ma być to tylko do strzelania do tarczy. Za 1500zł będziesz miał już naprawdę solidną i porządną wiatrówkę która zasięgiem i celnością będzie przebijała każdą replikę.

Alastor
19-05-2010, 10:22
Nie mówiąc o tym że jednak co śrut to śrut, lepiej lata niż nasze pesteczki.

Rzoq
19-05-2010, 10:33
Panowie wyżej mają racje. Też polecam wiatrówkę. Kolega ma remingtona od crossmana, dał około 1000zł i robi wrażenie, a strzela się z niej wybornie. Zabawa świetna w strzelaniu do celów wielkości pudełka po butach z odległości 75m i dalej :D
Mobilny KPASG

Turi
19-05-2010, 22:41
Nie do końca przedstawiłem całą sytuację..
Tacie zależy na pewno na replice..
Wiatrówki mamy 2, jedna to raczej jakaś chińszczyzna kaliber 5,5mm, druga to nasz stary poczciwy łucznik 4,5mm, w którym no niestety powoli jest już do wymiany tłoczek i sprężyna.

-------------------------------------------
Ponadto Panowie... proszę :D Nie zapominajcie, że ja też na tym skorzystam ;)
Chyba już skorzystałem, ponieważ tak bardzo spodobała mu się moja replika, że postanowił oddać mi nawet swoją lunetę ;)
-------------------------------------------
Dzisiaj przeglądał trochę AEG i kosmicznie spodobał mu się model CM.048 (http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_048_cm-1504.html) -> 430fps.
Dopytywał się, mnie czy da się z tego zrobić coś celnego na dystansie 20-25m. [załóżmy, że pod tym pojęciem rozumiemy, że z 20 metrów w 100% trafi w paczkę zapałek]
Wydaje mi się, że przy tej mocy, jak zamontuje się prec lufę (standardowa 490mm, więc 510 powinna raczej wejść) i dobrą gumkę to uzyska na tym dystansie dosyć dobre skupienie :) ) kolejnym plusem jest, to że model ten uchodzi za niezniszczalny.
Kolejnym egzemplarzem który go zainteresował jest M16A1 (http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=4238) -> dobrym atutem jest długa lufa wew (510mm), ale niestety deklasuje go tutaj już moc

Ma chyba ten sam syndrom co ja na początku.. czyli im więcej FPS tym lepiej ;)

Aha.. dopytywał się czy do CM.048 jest możliwy montaż lunety... ( o ile się nie mylę to AK47 miały raczej montaż boczny, ale nie mam pojęcia jak wygląda sytuacja z AK74)
do M-ki to wiem, że jest luneta mocowana na uchwycie taktycznym.

Zastanawiam się, również czy nie skorzystać tutaj w nieco inny sposób.. czyli zabrać to co kupi i wcisnąć mu moją M14 Cymy, by przerobił ją na parasnajperkę :P [żart]

Szkoda, że nie mogę go namówić na ASG.. cały czas wymiguje się wiekiem i brakiem czasu... ale z tego co widzę... to jest bardziej dziecinny ode mnie xD

Pytanie z innej beczki, co sądzicie o zrobieniu łoża do CM.032 z drzewa dębowego? czy polecacie inne drzewo? np. Jesion?

Wybaczcie, że jest spora rozbieżność tematów, ale z nim jak z dzieckiem (karabin wyborowy - szturmowy), przymknijmy na chwilę oczy i... traktujemy o celności :D czyli prawie jak snajperka ;)

Retal
19-05-2010, 23:09
"Pytanie z innej beczki, co sądzicie o zrobieniu łoża do CM.032 z drzewa dębowego? czy polecacie inne drzewo? np. Jesion?"

Powodzenia... Jak nie masz odpowiednich narzędzi do obróbki drewna pod ręką to nawet się nie zabieraj. Dębina to nie jest najlepszy pomysł. Lepszy jest orzech, ale to są twarde materiały i bardzo ciężkie w obróbce, a efekt i tak wyjdzie mizerny (trzeba zrobić miejsce na silnik, GB, baterię i jeszcze to wszystko musi być sztywne i się nie łamać... Szkoda zachodu.

Turi
19-05-2010, 23:29
"Pytanie z innej beczki, co sądzicie o zrobieniu łoża do CM.032 z drzewa dębowego? czy polecacie inne drzewo? np. Jesion?"

Powodzenia... Jak nie masz odpowiednich narzędzi do obróbki drewna pod ręką to nawet się nie zabieraj. Dębina to nie jest najlepszy pomysł. Lepszy jest orzech, ale to są twarde materiały i bardzo ciężkie w obróbce, a efekt i tak wyjdzie mizerny (trzeba zrobić miejsce na silnik, GB, baterię i jeszcze to wszystko musi być sztywne i się nie łamać... Szkoda zachodu.

Ja tego robić nie będę (talentu do modelowania w drewnie nie mam), znajomy jest stolarzem, jest osobą cierpliwą i zna się na fachu. Ale i tak najpierw mam mu dać łoże na wzór i mi da znać czy da radę to zrobić, czy też nie, zwłaszcza, że jest to co innego i bardziej czasochłonnego niż robienie mebli.. Jeżeli chodzi o same kształty zewnętrzne łoża, to z tym problemu nie będzie, najgorsza robota to frezowanie wewnątrz..
Z tego co oglądałem, to łoże można rozpołowić, zatem myślę, że jest to coś co da się osiągnąć.. jeżeli się mylę, to przepraszam za wprowadzanie w błąd.

LeonOlo
19-05-2010, 23:36
Tata widzę, się męczy i wacha, CM 48 da radę na 20-25m trafić pudełko zapałek bez tuningu. Montaż boczny jest możliwy. jak chce snjpę, to powinien pomyśleć mad M14 Tokyo Marui i zesawem konwersyjnym Prometheusa... powodzenia, zwłaszcza Veteran powinien mu się podobać... a łoże z orzecha można kupić, nie trzeba dorabiać, nie warto...

ps. zaproś Go do mnie, (napisz na PW) zobaczy i podotyka różne repliki snajperskie...

Retal
19-05-2010, 23:42
Nie warto też rozpoławiać łoża - potem albo będzie się rozchodzić, albo będzie widać, gdzie było łączone.

Turi
19-05-2010, 23:58
Nie warto też rozpoławiać łoża - potem albo będzie się rozchodzić, albo będzie widać, gdzie było łączone.

Zaczynam się cieszyć, że najpierw piszę na forum, a potem biorę się do roboty.

LeonOlo
20-05-2010, 00:01
Turi jak napisałem zaproś Go do mnie, zdziwi się co zobaczy...

Alastor
20-05-2010, 08:37
A nie lepiej kupić wiatróweczkę Yunkera? Kałach jak się patrzy, miło strzela, no i w zasięgu cenowym.

Pawlus
20-05-2010, 12:27
http://rap4.pl/sklep/catalog/product_info.php?cPath=64_71&products_id=299

Posiadam takowy. Poniżej 1500 sprzedam. Replika w gruncie rzeczy yahoowo-aresowa :-) Więc do nich wszelkie pytania . Z pewnością wymaga serwisu na rap4, żeby sprawdzić uszczelki. Teraz jest za mocno rozkręcona i potrzebne byłyby kulki grubo powyżej 0.43g. Proszę wybaczyć za kryptoreklamę :P

Turi
22-05-2010, 23:11
Wybaczcie, że tak sporym okresie odpisuje.. decyzję już podjął.. będzie to CM.048, wersja z lufą 490mm
Pozdrawiam

Sowa
23-05-2010, 08:26
Ja mam to SWD i nie dam złego słowa na nie powiedzieć :)

MAJOR762
23-05-2010, 10:32
Wybaczcie, że tak sporym okresie odpisuje.. decyzję już podjął.. będzie to CM.048, wersja z lufą 490mm
Pozdrawiam
490 to jest standard. Długą lufą to można nazwać 590 i więcej. Chcesz coś na prawdę celnego - wstaw tam tłumik, borka i lufę Prometheusa 590 albo nawet 650.

Turi
23-05-2010, 12:00
490 to jest standard. Długą lufą to można nazwać 590 i więcej. Chcesz coś na prawdę celnego - wstaw tam tłumik, borka i lufę Prometheusa 590 albo nawet 650.

tzn.. piszę, że z lufą 490mm ponieważ większość wersji jest z 455mm. Na początek to tylko lepsza gumka do niego a z czasem to wiadomo lufa itp.
Lepiej już nie prowadzę więcej off-topu, bo się trafi niewyrozumiały mod i jeszcze bana da ;D

@MAJOR762, to ty jesteś tym M14 guru o którym mi wspominał jeden z użytkowników?
Podpowiedz, czy da się z M14 cymy zrobić jakąś porządną paransnajperkę?

LeonOlo
23-05-2010, 12:42
Ja mam to SWD i nie dam złego słowa na nie powiedzieć :)

...a masz z optyką czy bez, bo to duża róźnica jest. Bez optyki kiedy strzelasz z przyrządów mechanicznych to cud, miód i orzeszki, ale jak założysz celownik optyczny to wtedy luzy pomiędzy body i lufą zaczynają być upierdliwe... muszka i szczerbinka mocowane są właściwie prawie do lufy więc luzy na mocowaniach pomiędzy lufą a body są nieistotne. Ale optyka jest mocowana do body... i tu już nie jest fajnie.

MAJOR762
23-05-2010, 14:09
@MAJOR762, to ty jesteś tym M14 guru o którym mi wspominał jeden z użytkowników?
Bzdura. Ja po prostu mam M14 i się wypowiadam w tematach o niej. A że ktoś mnie bierze za "guru" od M14 - cóż, jego prawo, ja po prostu jestem UŻYTKOWNIKIEM M14 który coś w niej grzebie.

Podpowiedz, czy da się z M14 cymy zrobić jakąś porządną paransnajperkę?
Da się, sam do tego dążę. Tylko szykuj kupę kasy, suma 4 cyfrowa z czymś więcej niż 1 na początku.

Drake
23-05-2010, 16:01
Bzdura. Ja po prostu mam M14 i się wypowiadam w tematach o niej. A że ktoś mnie bierze za "guru" od M14 - cóż, jego prawo, ja po prostu jestem UŻYTKOWNIKIEM M14 który coś w niej grzebie.

Da się, sam do tego dążę. Tylko szykuj kupę kasy, suma 4 cyfrowa z czymś więcej niż 1 na początku.

Wydałem na tuning M14 około 600zł. Osiągi - 520fps, zasięg skuteczny 70m, całkowity około 90. Udało mi się nie raz trafić na całkowitym, przy dobrym wietrze. Całość kosztowała mnie około 1200zł.

Sowa
23-05-2010, 16:22
Fakt ja lecę na przyżądach. Z optyką nic wspólnego nie miałem :)

LeonOlo
23-05-2010, 16:35
Fakt ja lecę na przyżądach. Z optyką nic wspólnego nie miałem :)

No i widzisz Sowa, jak napisałem ten karabin jest wspaniały, jak umiesz ogarnąć luzy między łożem a lufą, a jest to trudne... ale sam w sobie jest świetny. Ale nie mogę go polecić z "czystym sercem" bo sprawia sporo problemów...

Turi
28-05-2010, 20:03
Wspaniała to była replika którą miałeś ze sobą na czwartkowych manewrach, tyle, że to nie był sprężyniak A&K tylko, coś z wyższej półki.
Co prawda nie wiem jak to się spisuje w praktyce, ale replika wizualnie już sama w sobie boska.. no gdyby te drewienka były, to ponad boska.

kkrzyssiek94
31-05-2010, 17:49
Witam. Chciałbym sie dowiedzieć czy ta replika http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_147&products_id=3624 jest w miarę dobra jak na swoją cenę i ile by trzeba włożyć kasy na dodatkową lufę precyzyjną i gumkę hop-up.

szakall
31-05-2010, 18:01
http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=40592&st=0 Miłego czytania.
Pozdrawiam
Szakall.

LeonOlo
31-05-2010, 18:10
Wspaniała to była replika którą miałeś ze sobą na czwartkowych manewrach, tyle, że to nie był sprężyniak A&K tylko, coś z wyższej półki.
Co prawda nie wiem jak to się spisuje w praktyce, ale replika wizualnie już sama w sobie boska.. no gdyby te drewienka były, to ponad boska.

To był SWD od Classic Army, AEG ładnie zrobiony ale w gearboxie tłok jest z "psiego gówna mieszanego z gliceryną" więc wymieniłem na aluminiowy, ale zaciął się, wymieniłem ponownie, tym razem na poliwinyl ze stalowymi zębami - na razie daje radę. Zobaczymy co dalej.
Zamontowany do niego celownik to POSP 8x42.